Yazar Hülya Bebekoğlu

Yazar Hülya Bebekoğlu

BAŞARI MI? HEYECAN MI?

          Ilk olarak bizim kendi yaptıklarımız ve yapacaklarımıza dair bir yol haritamız olmalı.  Daha sonra da aynı yol üzerinden geçmiş ve başarılı olmuş, kişilerin sözlerini dinlemeliyiz. Yalnız unutmayın Bizim bir amacımız ve azmimiz olmazsa, başarılı olmuş kişilerin söylediği sözlerin hiç bir etkisi olmayacaktır.

          Kazanmak ve başarılı olmak istiyorsak, önce kendi içimizde ki yeteneklerimizi keşfetmeliyiz. Bu yüzden her işte ilk önce heyecan olması gerekiyor. Çünkü çevremizde ki kişileri ne kadar heyecanlandırırsak, yapacakları ya da yapacak işlerimiz de motivasyonları bir o kadar yüksek olur. Kazanmak içinde bu heyecanımız sürekliliğini sürdürmelidir. 

          Herşey den önemlisi bir amacımız olmalı. Amacımız olursa hedefimize ulaşmak için daha fazla motivasyon ile çalışırız. Bizler ne kadar dik ve net olursak o kadar saygı duyulan birisi oluruz. 

          Bu duruma dayalı olarak yaptığımız işlerde güven içinde olmak istiyorsak, illaki birilerinin bizim elimizden tutmasını beklememeliyiz. Çok iyi biliyoruz ki apalamadan yürüyemiyoruz. Her düştüğümüz anda olumsuz düşünmek yerine 1 kez daha 1 kez daha gerekirse milyonlarca kez daha denemeliyiz ki karşımıza çıkacak olumsuzlukların, her zaman ölümlü yönlerini düşünmeliyiz. Unutmayın bizim azim ve sabrımıza hiç bir başarısızlık engel olamaz.

          Sonuç olarak; Herkesin acısı, başarısı, başarısızlığı kendine büyüktür. Aynı başarısızlığı ve acıyı sürekli hatırlayıp yeni adımlarınıza engel olmayın.

Ya başlayın...

Ya da durum...

Ortada kalmayın...

          Kararsızlık sizi daha da başarısızlığa götürür. Şimdi gerçek olana odaklanın ve en başarısız olduğunuz zamanlarda mı motivasyonunuzu düşünün. 

          Evet sen başarabilirsin,  çünkü yanlız değilsin!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazar Hülya Bebekoğlu Arşivi