Alanya’da sokak satıcılarına af yok

Alanya’da sokak satıcılarına af yok
Alanya’da sokak satıcılarına af yok..

Alanya'da sokaklarda uyuşturucu satmak' suçundan tutuklu yargılanan 11 sanıktan 3'kişi beraat etti yaşı küçük olan 1 kişi Tahliye edilirken 8 sanık ise toplam: 79 Yıl 8 ay hapis, ve 111 Bin.340 TL Adli para  cezasına çarptırıldı.Alanya'da sokaklarda uyuşturucu satmak' suçundan tutuklu yargılanan 11 sanıktan 3’ü beraat ederken yaşı küçük olan 1 kişinin ise tahliye edilirken. 8 sanık ise toplam 79 yıl 8 ay hapis ve 111 Bin.340 Tl Adli para  cezasına çarptırıldı. 

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde ilçe genelinde yapılan çalışmalarda teknik ve fiziki takibin ardından sokak satıcılarına yönelik düzenlenen ve 4 Nisan 2018'deki operasyonlarda Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, R. A., E.Ç., U. G.,M. K., E. Ö.,H. A., T.E.,İ. A.,Y. Ö.,U. Ö.,ve SSÇ Ö.U., T. A., ve C. Ş.,yakalınırken, ikametgahlarında yapılan aramalarda ise 90 gram esrar, 7 gram kenevir tohumu, 18 uyuşturucu hap, hassas terazi, uyuşturucu içiminde kullanılan aparatlar, ruhsatsız av tüfeğiyle tabanca ele geçirildi.Gözaltına alınan şüphelilerin Alanya İlçe Jandarma Karakol Komutanlığında ifadeleri alındıktan sonra 6 Nisan sabahı yoğun güvenlik önlemleri altında Adliye'ye sevk edilmişti.

Nöbetçi Mahkemeye sevk edilen 13 kişiden 2 kişi serbest bırakılırken. 11 kişi 'Uyuşturucu Satmak Suçundan ' tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmişti.

SANIKLARA CEZA YAĞDI

Tutuklu yargılanan 11 sanık, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde son kez hakim karşına çıkarken zanlıların avukatları da duruşmada hazır bulundu. Sanıklar savunmalarında üzerlerine atılı suçu kabul etmeyerek beraatlarını talep etti. Mahkeme heyeti 'uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan E. Ç.'a 10 yıl hapis ve 20 bin TL, U. G'e 4 yıl 2 ay hapis ve 8 bin 320 TL, E. Ö'e 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin TL, H. A'a 10 yıl hapis ve 16 bin 660 TL, T. E'e 10 yıl hapis ve 20 bin TL, U. Ö'a 12 yıl 6 ay hapis ve 20 bin 820 TL, ve SSÇ Ö.U'a ise 10 yıl hapis ve 13 bin 880 TL adli para cezasıyla Tahliyesine karar verirken. R. A., M. K., Y. Ö.'n beraat ederken

Duruşma sonunda 7 sanık tutuklu bulundukları Alanya L Tipi Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alanya Medya İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.