Alanya merkezli Ayaz operasyonu! Organize suç örgütü çökertildi

Alanya merkezli Ayaz operasyonu! Organize suç örgütü çökertildi
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurduğu Ayaz operasyonunda, Alanya merkezli "Ayazlar" olarak bilinen organize suç örgütü elebaşının da içinde bulunduğu 72 şüpheli yakalandı.

Alanya'da gerçekleştirilen operasyonda elebaşılığını Umut Ayaz’ın yaptığı "Ayazlar" olarak bilinen Organize Suç Örgütü çökertildi. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Antalya ve Çanakkale'de ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme gibi pek çok suça karışan örgütün adresleri basıldı. Operasyonlar sonucunda ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, uyuşturucu madde ile çok sayıda senet ve paraya el konuldu.

İÇİŞLERİ BAKANI ALİ YERLİKAYA BÖYLE DUYURDU

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada operasyonu şöyle duyurdu:

"Antalya merkezli ilde düzenlenen “MAHZEN-41” operasyonlarında elebaşılığını Umut Ayaz’ın yaptığı "Ayazlar" olarak bilinen Organize Suç Örgütü çökertildi Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi şüpheli yakalandı Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Antalya ve Çanakkale'de ayrı adrese düzenlenen operasyonlarda; tefecilik, silahla nitelikli yağma, tehdit, kasten yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, mala zarar verme ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarına karıştığı tespit edilen organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Bölgede bulunan işletmelerden zorla para isteyerek işletmelere çökmeye çalıştıkları ve para vermek istemeyen işletmelere silahlı saldırıda bulundukları, Ekonomik durumu iyi olan vatandaşları tuzağa düşürerek, silahlı tehdit yoluyla rızaları dışında hesaplarından, kendi hesaplarına yüklü miktarda para aktardıkları ve zorla senet imzalattıkları, Baskı, cebir ve şiddet yoluyla mağdurları korkutarak şikayetlerinden vazgeçirdikleri ve Bölgede uyuşturucu madde ticareti yaparak haksız kazanç sağladıkları tespit edildi. Operasyonlar sonucu: Ruhsatsız tabanca ve av tüfekleri, Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile Çok sayıda senet ve Türk Lirasına el konuldu. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle"

Haber Editörü