Alanya'da 72 Adet Kaçak Cep Telefonu Yakalandı

Alanya'da 72 Adet Kaçak Cep Telefonu Yakalandı
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri kargoyla getirilen 72 adet gümrük kaçağı cep telefonu ile birlikte aksesuar ele geçirildi. kaçak cep telefonların sahiplerin bulunması için çalışma başlatıldı.

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekiplerin yaptıkları araştırmalarda son zamanlarda kargo firmaları aracılığıyla özellikle İstanbul ili başta olmak üzere kayıtsız olarak yurt dışından ülkemize sokulan ve iç piyasada satılmak üzere cep telefonları ve aksesuarlarının kargo ile gönderildiği anlaşılmış, özellikle kaçak yoldan elde edilen telefonları gönderen firmaların ellerinde büyük miktarlarda stoklarının bulunduğu ve ülke gelenine bu yolla satışa sunulduğu, satış sonrasında büyük miktarlarda gelir elde edildiği tespit edilmesi üzerine Asayiş ekipleri. iki ayrı kargodan gelen 3 pakete el koydu.
Kargolardan alınan paketler Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğine götürüldü.
pakatlerde yapılan aramalarda.36 adet çeşitli markalarda tuşlu cep telefonu, 149 adet şarj adaptörü başlığı, 21 adet üzerinde SAMSUNG ibaresi bulunan Power Bank, 4 adet şarj aleti, 17 adet şarj kablosu, 19 adet şarj adaptör kutusu ve 20 adet şarj adaptör kutusu,36 adet çeşitli markalarda tuşlu cep telefonları ele geçirildi.  yapılan araştırmalarda kargo paketlerinde gelen ürünlerin her hangi bir fatura veya sevk irsaliyesinin olmadığı tespit eden Asayiş ekipleri  Toplam ele geçen 72 adet değişik markalardaki tuşlu cep telefonlarına el konulurken. Asayiş ekipleri yaptıkları IMEI sorgulamasında BTK sisteminde her hangi bir kayıtlarının olmadığı tespit edilmesi  üzerine . Adı geçen şüphelilerin açık kimlik ve adres tespiti ile yakalamak için operasyon başlatıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir