SSK ve Bağ-Kur Emeklilerinin Maaş Zammı Oranları Belli Oldu

SSK ve Bağ-Kur Emeklilerinin Maaş Zammı Oranları Belli Oldu
Merkez Bankası'nın tahminlerine göre emekli maaşları Temmuz ayından itibaren yüzde 25,39 oranında artacak. Bu zamlı maaşlarla en düşük emekli maaşının 12.000-13.000 TL arasında olabileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamaları ise ekonomi gündemini hareketlendirdi. Emeklilerin maaşlarıyla ilgili yapılan düzenlemeler Temmuz ayından itibaren geçerli olacak şekilde belirlendi.

Merkez Bankası’nın tahminlerine göre, Temmuz ayından itibaren emekli maaşlarına yüzde 25,39 oranında zam yapılacağı ifade edilerek bu zamlı maaşlarla, en düşük emekli maaşı 12.000-13.000 TL arasında olabileceği vurgulandı. Bununla beraber  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın açıklamaları ekonomi gündemini hareketlendirrirken emeklilerin maaşlarıyla ilgili yapılan düzenlemeler, Temmuz ayından itibaren geçerli olacak şekilde belirlendiği vurgulandı.

En Düşük Emekli Maaşı Tahmini

Merkez Bankası’nın son tahminlerine göre, en düşük emekli maaşı Temmuz’dan itibaren 12.000 TL ile 13.000 TL arasında olacağı ifade edilerek bu artış, emeklileri maddi olarak rahatlatacak önemli bir adım olarak değerlendirildiği ve  2024 yılında memur maaşları ve memur emeklilerinin aylıklarına da zam yapılacağı aktarıldı.  Zam oranlarına göre, memur maaşlarındaki artışın yüzde 15 olması bekleniyor. Bu adım, memurların ve emekli memurların maddi durumunu olumlu yönde etkileyecek.

Enflasyon Farkı Yansıtılacak

Mart ayı itibarıyla memur ve memur emeklisi maaşlarına enflasyon farkının da yansıtılacağı açıklandı. Bu adım, maaşlardaki güncellemelerin doğru oranda yapılmasını sağlayacak ve çalışanların satın alma gücünü koruyacak. Temmuz ayı emekli maaşları, ilgili kurumlar tarafından Temmuz ayı içinde emeklilerin hesaplarına yatırılacak. Bu süreçte, emekli maaşı almak isteyenlerin ilgili kurumlara başvurması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.