Masa başı çalışmak isteyenlere müjde! İçişleri Bakanlığı büro personeli alımı şartlarını duyurdu!

Masa başı çalışmak isteyenlere müjde! İçişleri Bakanlığı büro personeli alımı şartlarını duyurdu!
İçişleri Bakanlığı, ön lisans ve lisans mezunlarına kapılarını açıyor! Son duyuruya göre, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı için muhasebe bölümünden personel alınacak. Bununla birlikte, taşra teşkilatına yönelik büyük bir personel alımı planlanıyor. İşte detaylar...

İçişleri Bakanlığı, ön lisans ve lisans mezunlarına yönelik büyük çaplı bir personel alımı duyurusu yaparak dikkatleri üzerine çekti. Yayınlanan duyuruda, İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatına 2 kişi olmak üzere muhasebe bölümünden mezun personel alınacağı belirtilirken, taşra teşkilatına ise lisans, ön lisans ve ön lisans nüfus-vatandaşlık bölümlerinden toplamda 714 büro personeli alımı yapılacağı açıklandı.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, 714 BÜRO PERSONELİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLARI BELİRLEDİ!

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, 714 BÜRO PERSONELİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLARI BELİRLEDİ!

Alım duyurusunda belirtilen şartlara göre, adaylardan genel nitelikler aranacak. Bu kapsamda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, kamu haklarından mahrum bulunmama, Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen suçlardan mahkûm olmama gibi kriterler aranacak. Ayrıca askerlik durumu bakımından belirli şartlar da aranacak.

Başvuruda bulunacak adayların, 2022 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan ilgili puan türünden en az 60 ve üzerinde puan almış olmaları gerekecek. Ayrıca adaylar, en fazla 3 adet yer ve/veya pozisyon ünvanı için tercihte bulunabilecekler.

İçişleri Bakanlığı'nın bu kapsamlı personel alımı, kamu sektöründe iş arayanlar için önemli bir fırsat sunuyor. Adaylar, başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak ve başvurularını tamamlamak için İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesini ziyaret edebilirler.

Son başvuru tarihi olan 26 Nisan 2024'e kadar adayların başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesi, adayların yapmış oldukları tercih sıralaması ve KPSS puanları esas alınarak gerçekleştirilecektir. 

İçişleri Bakanlığı, Büro Personeli Alımı İçin Özel Şartları Açıkladı

İçişleri Bakanlığı, 1608 personel alımı kapsamında büro personeli pozisyonları için özel şartları belirledi. Kamu kurumlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmayan ve sözleşmesi feshedilmiş adaylar arasından başvuruda bulunacak olanlar için belirlenen şartlar dikkat çekiyor.

Lisans mezunları için, Hukuk, Kamu Yönetimi, Maliye, İktisat, İşletme gibi fakültelerden mezun olma şartı aranırken, ön lisans mezunları içinse Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgisayar Teknolojisi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları gibi bölümlerden mezun olma şartı aranıyor. Ön lisans mezunlarının alanına göre ayrıntılı şartlar bulunmaktadır.

Adayların, belirlenen şartlara uygun olarak 26 Nisan 2024 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Başvuru sürecinde adayların dikkatlice ilgili kriterleri incelemesi ve belgelerini eksiksiz bir şekilde sunması önem arz etmektedir.

İçişleri Bakanlığı'nın bu kapsamlı alımı, kamu sektöründe istihdam fırsatı arayanlar için önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. Başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruları gerçekleştirmek isteyen adaylar, İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden ilgili duyuruyu inceleyebilirler.