Hal Kaydı Yaptırmayan Vatandaşlara Ceza Uyarısı

Hal Kaydı Yaptırmayan Vatandaşlara Ceza Uyarısı
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelirini beyan etmeyen vatandaşlara önemli bir uyarıda bulundu. Beyanname vermeyenlerin işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlamaları gerektiğini belirten Şimşek, ceza almamak için pişmanlık hükmünden yararlanma şansları olduğunu dile getirdi.

Kira geliri olan vatandaşlara kritik bir uyarı geldi. Hala beyanname vermeyen kişiler varsa işlemlerini yapması gerekiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından beyanname vermeyen kişilere ilişkin uyarılarda bulundu. Beyanname vermeyenlerin tespit edildiği ve ceza almamak için pişmanlık hükmünden yararlanabilmesi için açıklama geldi.

BEYANNAME VERMEYENLERE KRİTİK UYARI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“2023’te kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan gelir elde eden 1,8 milyon mükellefimizle ticari, zirai veya serbest meslek kazancı olan 2,6 milyon mükellefimiz gelir vergisi beyannamesi verdi. Beyannamelerini zamanında veren tüm mükelleflerimize teşekkür ederiz.

Şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettik. Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.