Aykut Kaya, TBMM'de EXPO fuar alanının satışını ve Antalya-Alanya otoyol projesini tartışmaya açtı!

Aykut Kaya, TBMM'de EXPO fuar alanının satışını ve Antalya-Alanya otoyol projesini tartışmaya açtı!
İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, TBMM'de EXPO fuar alanının satışını ve Antalya-Alanya otoyol projesini tartışmaya açtı.

Seçimlerden önce söz verdiği gibi; devletin ve milletin faydasına olacak her konuda çekinmeden elini taşın altına koyan Aykut Kaya konuşmasında; ‘’Antalya EXPO fuar alanı 2016 yılında 550 milyon dolar para harcanarak yapılmış fakat atıl duruma düşmüş bir alandır. Burada atıl duruma düşen yalnızca fuar alanı değil milletimizin birikimleridir. Bugün 121 hektara yayılan, Antalya’nın en stratejik alanlarından biri olan fuar alanı, özelleştirme idaresi tarafından satışa çıkarılmıştır. Burası alelade satılacak bir yer değildir. Ulu önder Atatürk ‘ Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ demişti. Bu sözden kastı milli servetlerin gelecek nesillere etkin ve verimli bir şekilde aktarılmasıdır. Fuar alanının şartsız ve plansız satışının yapılması Antalya’ya yapılacak en büyük kötülüklerden birisidir. Plan değişiklikleri yapılarak satın alacak firmaya yükümlülük ve şartlar getirilerek Antalya’mız için faydalı bir proje yapılması kanaatindeyim.’’ dedi

“ANTALYA’NIN MARKA DEĞERİ ARTMALI”

Kaya, “ Bugün bir kez daha ötelenerek, aralık ayına ertelenen Antalya Alanya otoyolu projesi ile alakalı görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülke ekonomisine her yıl 15 milyar dolar değerinde katkı sağlayan Antalya’mız, bugüne kadar hep ihmal edilmiş hak ettiği hizmetleri alamamıştır. Mevcut ulaşım sorunu vatandaşlarımızın ulaşım konforunu zedelerken aynı zamanda dünya turizminde Antalya markasına zarar vermektedir. Bir turist 3 saatte Almanya’da havayolu ile Antalya’ya gelirken, yazın 3 saatte karayolu ile Antalya’dan Alanya’ya gidememektedir. D-400 karayolunun alternatiflerinin çeşitlendirilmesi, alternatif turizm yolunun kesintisiz bir şekilde tamamlanması acil bir ihtiyaçtır. Bahsi geçen otoyolun bir an önce yap-işlet-devret mantığıyla değil, doğrudan devletimiz tarafından, vatandaşlarımızın ücretsiz kullanması sağlanarak yapılması yalnızca Antalyalıların değil tüm ülkemizin faydasına olacaktır. Antalya’mızın marka değerinin artması aynı zamanda ulusal milli gelirimizin artması da demektir” dedi.

Haber Editörü
Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir