ALTSO Meclisi Toplandı

ALTSO Meclisi Toplandı
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO), Ağustos ayı olağan meclis toplantısı 20 Ağustos 2019 Salı günü, ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama ve mazeretlerin görüşülmesinin ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.

Toplantıya, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’de katılarak, meclis üyeleriyle eğitim alanında fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Şahin, ilk olarak konuşmasında Japonya İmparatoru Naruhito tarafından Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na takdim edilen ‘Yükselen Güneş Nişanı Yüce Kordonu’ na değindi. Başkan Şahin, “ Türkiye ve Japonya arasındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve dostluğun geliştirilmesi yönünde Sayın Bakanımıza sergilediği çabalardan ötürü ‘Yükselen Güneş Nişanı Yüce Kordonu’ takdim edildi. Geçmişte de Rahmetli Başbakan Adnan Menderes’in aldığı Japonya’nın en büyük devlet nişanını almaya layık görülen bakanımızı bir kez daha tebrik ederim” dedi. 

Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilen Huzurevi ve Garnizon Şehitliği ziyaretlerini de meclis üyeleriyle paylaşan Başkan Şahin, “Her bayram öncesi olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi de huzurevini ziyaret ederek, huzurevi sakinlerimizin bayramlarını kutladık. Ardından da garnizon şehitliğinde, vatanımız uğruna canını hiç düşünmeden feda eden kahraman şehitlerimize dua ettik” dedi. 

Başkan Şahin, “Kurban Bayramı’nın birinci günü ise odamızda bayramlaşma programı organize ettik. Bu vesile ile sadece bizlerin odamız üyeleri ile değil, üyelerimizin de birbirleri ile bayramlaşmalarına vesile olmak istedik. Geçtiğimiz yıl başlattığımız bayramlaşma programına her geçen yıl katılımın çoğaldığını görmek bizleri ayrıca mutlu etti” dedi. 

Başkan Şahin ayrıca, avokado festivali çalışmaları, meslek komite toplantıları, Ankara Litvanya Büyükelçiliği’nde gerçekleşen görev değişikliği, İran-Zencan Ticaret Odası ve LGS Alanya birincilerinin ALTSO’yu ziyaretleri konusunda da bilgiler aktardı. 

MÜDÜR ER’DEN ALTSO’YA TEŞEKKÜR

ALTSO Meclisi’nin son kısmında söz alan Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ise Alanya’da gerçekleşen eğitim faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. 

Her zaman ALTSO’nun desteğini yanlarında hissettiklerine vurgu yapan Er, “ALTSO başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine, meclis üyelerine herkese teşekkür ediyorum. Ne zaman bir konuda destek istesek, ALTSO bize destek olmuştur “ dedi.

Müdür Er ayrıca, ALTSO meclis üyelerinden gelen soruları da yanıtladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir