Çavuşoğlu' Alanyaspor Ligin zirvesinde bu en iyi tantımdır'

Çavuşoğlu' Alanyaspor Ligin zirvesinde bu en iyi tantımdır'
Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu'Lider olmak güzel bir şey'milli maç arasına lider girmemiz bizim için güzel duyguKombine alarak takıma şehre sahip çıkması gerekir ben Alanya'nın tanıtımına bakıyorum

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu Kulüp Binasında yaptığı Basın toplantısında şunları söyledi'Süper Lig'de 4'ncü. yılımıza girdik. Lider konumuna geldik. Güzel bir şey ama çok abartılacak ve büyütecek bir şey yok. Daha 3 maç oynadık ve geride 31 maç var. 
Ama ilk 3 haftaya iyi başlamak geçen sezon ilk 3 haftayı mağlup başlamıştık. Bu kez  3 maç galip geldik. İyi başlamak elbette avantaj oluyor. Lider olmak da daha güzel bir şey. Burada taraftarlarımızın da mutlu olması önemli. Yönetimsel olarak baktığımızda daha önümüzde çok maçların olduğunu 9 puanın olduğunu görüyoruz. Takımlar için sezon başı. İnişli çıkışlı grafik olacaktır. Bazıları iyi bazıları kötü başladı. Ama bunlar kötü başlayanlar için kötü gidecek diye bir şey yok. Bugüne baktığımızda da milli maç arasına lider girmemiz bizim için güzel bir duygu.

TV'lerde fazla yer alma konusunda bu böyle maalesef. Büyük takımların milyonlarca taraftarları var. Reytingleri var. biz buna saygı duyoruz ama şunu da söylüyoruz. 2-3 saat program yapıyorsan büyük takıma, o günkü takıma da 10-15 dakika ayırın. bizim gibi takımlarda güzel bir başarısı varsa, büyük takımı yendiyse bahsedilmesi gayet güzel olur, maalesef bu da çok fazla olmuyor.

-

Çavuşoğlu, transfer politikalarını da değerlendirerek, "Özellikle mevkiler belli. Gidecek gelenler mutlaka olacak. Biz de eksik mevkiler belliydi. Yedek kulubesi zayıf görünüyordu. Alacağımız transferlerin nereden olacağı belliydi. sezon kampı başlamadan kilit noktalara hızlı bir şekilde yaptık. Son kamp dönemine kadar tranferleri yaptık. Daha sonra alternatif ve genç kadrodan teransferler oldu. ama ana transferlrimizi zaten yapmıştık.

-

Alanyaspor, kendi sahasında oynadığı karşılaşmada seyirci azlığına da dikkat çeken Çavuşoğlu, devamlı gelen taraftar grubumuz var. onların desteğini görüyoruz. bugüne kadar gelen gerçek taraftar belli. onlara teşekkür ediyorum ama şehir olarak sahiplenmesi lazım. Bunu beceremedik. Ne çalışmlar yaptıysakta insanların içinde olacak. Şehirdeki futbol takımını destekleme duygusunu söylenerek değil insanların kendisini görebilmesi lazım. Maça da gitmese kombine alması lazım. Alanyaspor'un ligde olması lazım.

Dünya liglerinde bir çok yerinde herkes o şehrin futbol takımına durumuna bakıyor. Şu aralar milli maç arası var. Bu aralar herkes Alanyaspor'a bakacak. Alanyaspor ligin zirvesinde ve bu bir tanıtımdır. Düşersin kalkarsın olacak şeyler. ben Alanyanın tanıtımına bakıyorum şehrin de böyle düşünmesi lazım. Kombine alarak takıma şehre sahip çıkması gerekiyor.

Bizler de 8. yılı bitirdik 9 yılımıza girdik. Gece gündüz çalışıyoruz Alanyaspor'u aldık, buraya kadar getirdik. Yaşanan süreci Alanya'dakiler daha iyi biliyor. Biz aldığımız görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Alanya'yı da tanıtmaya çalışıyoruz. Gece gündüz vaktimizi harcıyoruz. Aldığımız görevi en iyi şeklilde yapacağız. Allah'a şükür geldiğimiz, nokta küçültülecek nokta değil. Çok büyütülcek bir şey de yok. Biz bugüne kadar verdiğimiz. Sözleri tutarak devam ettik. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz. dedi

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir