ALKÜ Hastane yönetimi Basın Mensuplarıyla bir araya geldi

ALKÜ Hastane yönetimi Basın Mensuplarıyla bir araya geldi
ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetim Birimi, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.  

Alanya Gazeteciler Cemiyeti üyelerini ağırlayan Başhekim Vekili Uz.Dr. Nadir Aldemir organizasyonda, göreve geldikleri günden itibaren yapılan hizmetler ile yapılacak olanlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.  

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Vekili Nadir Aldemir, Alanya’da görev yapan basın mensupları için bir kahvaltı organizasyonu düzenledi. Hastanede gerçekleşen kahvaltı programına Başhekim Vekili Aldemir, hastane yönetimi, AGC Başkanı Gaye Coşkun ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Yaklaşık 9 aydır hastanede Başhekim Vekili olarak görev aldığını belirten Aldemir, “Göreve geldikleri günden itibaren verilen sağlık hizmetleri hakkında kamuoyunu bilgilendirerek hedeflerini anlattı.

 

“BAKANIMIZIN VE MİLLETVEKİLLERİMİZİN DESTEĞİYLE EKSİKLERİMİZİ GİDERİYORUZ”

ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hali hazırda birçok eksiğinin olduğunun altını çizen Aldemir, “Bu süreçte personel en büyük eksiğimiz oldu. Her bir personel kalemi için farklı ihtiyaçlarımız oluyor. Yardımcı sağlık personeli ( hemşire, sağlık memuru) konusundaki eksikliğimizi Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve Antalya Milletvekillerimizin desteği ile büyük ölçüde gidermekteyiz. Katkılarından dolayı bir kez daha kendilerine teşekkür etmek isteriz.” diye konuştu. 

“2019 YILININ İLK 6 AYINDA 628 BİN HASTAYA HİZMET VERDİK”

Uz. Dr. Nadir Aldemir, 2018 ve 2019 yılına ilişkin veriler hakkında da bilgi vererek 2018 yılında 1 milyon 250 bin hastaya hizmet verdiklerini açıkladı. Aldemir: ”Hastanemizin ürettiği hizmetlerle ilgili bilgi verecek olursak; 2018 yılında toplam 1 milyon 250 bin hastanın ayaktan muayene işlemini gerçekleştirdik.  Bu sürede yaklaşık 20 bin hastanın yatarak tedavi işlemlerini yaptık. 2018 yılında 9 bin hastamızın hastanemizde büyük ameliyatlarını gerçekleştirdik. 2019 yılının ilk 6 ayında ayakta 628 bin hastayı muayene etmişiz ve lokal-günübirlik küçük operasyonlar dahil olmak üzere 38 bin hastanın ameliyatı yapılmış. 2019 yılındaki ilk 6 aya bakarsak, 2018 yılından daha fazla hastaya hizmet vereceğimizi tahmin edebiliriz. Hastanemizde toplam bin 200 personelimiz var. ALKÜ Tıp Fakültesi ile ortak kullanımdan dolayı üniversitedeki öğretim üyeleri de bizim hastanemizde hizmet vermeye başladılar. Hastanemizde şuanda 128 Uzman Hekimimiz, 8 Doçent, 5 Profesör ve 40 Doktor Öğretim Üyesi ile hizmet veriyoruz.” dedi. 

 

KALP CERRAHİSİNDE SON DURUM

Hastanedeki son gelişmeleri değerlendiren Aldemir, “Önümüzdeki dönemde kalp cerrahisi ve kalp tedavisi ile ilgili hizmet vermeyi planlıyoruz. Yine Bakanımızın desteği ile anjiyo cihazı hastanemize kuruldu. Bu cihazı kullanabilmek için açık kalp ameliyatlarını da yapabiliyor olmamız gerekiyor. Bu amaçla da yapılan ödenek mayıs ayı sonu itibari ile hastanemize gönderildi. Bununla ilgili ihale sürecini başlattık ve ihale sürecinin bitmesi ile sonbahar aylarında açık kalp ameliyatı yapabilir ve anjiyo işlemlerini başlatmış hala gelmiş olacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir