Alanya'da görev yapan doktorların Tıp Bayramı unutulmadı

Alanya'da görev yapan doktorların Tıp Bayramı unutulmadı
ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yılmaz Güler ve hastane yönetimi, Alanya'da görev yapan hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Alanya ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yılmaz Güler ve hastane yönetimi “14 Mart Tıp Bayramı” sebebiyle meslektaşlarıyla bir araya geldi. Başhekim Güler, hastanenin farklı birimlerinde görev alan doktorları yerinde ziyaret ederek ‘14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı ve hekimlere hediyelerini taktim etti. Toplumun varlığı, gelişmesi ve ilerlemesinin insanların sağlıklı yaşam sürmeleri ile mümkün olduğunu ifade eden Başhekim Doç. Dr. Yılmaz Güler, “Zorlu bir eğitim süreciyle başlayan hekimlik, daima yenilenmeyi, gelişmeleri izlemeyi, teknolojiyi takip etmeyi, bilimsel araştırmaların merkezinde olmayı gerektiren bir meslektir. Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına gece gündüz demeden var gücüyle çalışan, onurlu ve kutsal bir görevi büyük özveriyle yerine getiren doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Bu vesile ile çoğunun isimleri unutulmuş olan ve tıbbımıza büyük hizmetleri geçen hekimlerimiz ile devlet adamlarımızın hatıralarını da saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Editörü
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alanya Medya İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.