SON DAKİKA! Afet alarmı verildi, acil önlem uyarısı yapıldı 15 gün sonra 81 ili vuracak

SON DAKİKA! Afet alarmı verildi, acil önlem uyarısı yapıldı 15 gün sonra 81 ili vuracak
SON dakika haberi… Tüm Türkiye’ye afet alarmı verildi. 15 gün sonra çok fena vuracak. 81 ile uyarı yapıldı sığınak oluşturun denildi.

Son dakika haberi… Uzmanlardan Türkiye geneli için afet uyarısı geldi. 15 gün sonra öyle bir vuracak ki 81 ilde felaket yaşanacak nokta Uzmanlar hem yetkilileri hem vatandaşları uyardı. Bu kez çok ciddi bir yıkım gelebilir. mutlaka önlem alınması istenirken sığınak oluşturulması Tavsiye edildi. son dakika haberinin detayları…

Türkiye yaz aylarında aşırı kuraklıklarla mücadele etmiş hatta barajlar kuruma noktasına gelmişti. henüz başlamayan yağışlar nedeniyle kuraklık endişesi her geçen gün büyüyor. Aydın Üniversitesi meteoroloji uzmanı Doktor Güven Özdemir vatandaşın kuraklık endişesini hafifletecek bir açıklama yaptı. Ancak bu defa başka bir felaket uyarısında bulundu.

O TARİHTE YAĞIŞLAR BAŞLIYOR

Aydın Üniversitesi meteoroloji uzmanı Doktor Güven Özdemir Birgül Türkiye'nin 2022 Eylül ayından bu yana ciddi bir yağış görmediğini söyledi. fakat hava koşullarının değiştiğini ve Önümüzdeki aylarda barajlara taze çoğu kişinin başlayacağını müjdeleyen Özdemir, özellikle Karadeniz ve Marmara bölgelerini uyardı. El Nino etkisiyle bu yıl yaz aylarında yaşanan kuraklık gibi kış aylarında da çok ciddi yağışların olabileceğini belirten Özdemir, afet düzeyinde gelecek yoğurtlar için mutlaka önlem alınması gerektiğini dile getirdi.

BÜYÜK YIKIMLARA SEBEP OLABİLİR

Özellikle Karadeniz üzerinden soğuk hava filtrelerinin gelmeye başladığına dikkat çeken Özdemir, o bölgede oluşacak siklonla birlikte yağışın karaya çıkması durumunda ciddi boyuta ulaşabileceğini söyledi. yağışların şiddetli olması halinde yıkımları da beraberinde getirebileceğini söyleyen Özdemir, kuvvetli şekilde gelmemesi halinde istenilen yağışların barajları dolduracağına dikkat çekti. özellikle Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi'nde yağış beklendiğini söyleyen Özdemir, Bu konuda meteorolojik açıklamaların yakından takip edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Ekim ve kasım aylarında havaların Türkiye genelinde soğuyacağına ve bu dönemde de beklenen yağışların geleceğine dikkat çeken Özdemir, Ancak yağışların şiddetli olması halinde tedbirlerini önceden alınması gerektiğinin Hayati önem taşıdığını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir