Meteoroloji ve Valilik'ten sarı kod ile uyarı! Ciddi bir sağanak yağış geliyor

Meteoroloji ve Valilik'ten sarı kod ile uyarı! Ciddi bir sağanak yağış geliyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği'nden şiddetli yağış ve kuvvetli rüzgar için vatandaşların tedbirlerini almaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği'nden sağanak ve fırtına uyarısı geldi. Vatandaşların tedbirlerini alması istendi. Libya ve Yunanistan'da yaşanan sel felaketi adım adım ülkemize mi geliyor korkusuna Meteorolojiden yanıt geldi.

Kavurucu yaz sıcaklarının ardından tüm dünya sel felaketi yaşıyor. Libya ve Yunanistan derken tüm ülkeler bir bir görülmemiş bir sel felaketi yaşıyor. Geçtiğimiz günlerde de İstanbul'un bazı bölgelerinde sel yaşanmış ve bir vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Sel tehlikesi şimdi de Türkiye'de! Bu kışın oldukça sert geçeceğini tahmin eden Meteoroloji uzmanları vatandaşları uyarıyor.

Meteoroloji ve Valilik'ten yapılan sağanak ve kuvvetli rüzgar uyarısı sonrası vatandaşlar tedbirlerini almaya başladı. Peki hava sıcaklıkları nasıl olacak? Türkiye bu kış sel felaketini ne kadar yaşayacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son hava raporlamasında özellikle ülkemizin Karadeniz kıyıları Rize, Artvin, Ardahan ve Kars çevreleri ile Van ve Ağrı'nın ilçelerinde gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinin altı çizildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada sıcaklıkların ise düşmeyeceği ve hatta mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde seyredeceği bilgisi verildi.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN UYARI

Tüm dünyayı sarsan sel felaketlerinin Türkiye'de de etkili olması beklenirken İstanbul Valiliği'nden uyarı geldi. İstanbul Valiliği sosyal medya hesabından "Batı Karadeniz’de rüzgarın bu akşam saatlerinden sonra doğu ve kuzeydoğu yönlerden etkisini artırarak fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, Salı günü sabah ilk saatlerde etkisini kaybetmesi bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." açıklaması yapılarak vatandaşlardan sağanak yağışlarına karşı tedbirlerini alması istendi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir