İngiliz turiste Alanya bedava! Ekonomik gerçekler tartışma yarattı

İngiliz turiste Alanya bedava! Ekonomik gerçekler tartışma yarattı
İngiliz turist Josh Kerr Alanya'da 5 yıldızlı bir otelde uygun fiyata konakladığı paylaşım, Türkiye'nin yaşam maliyeti ve ekonomik durumu üzerine tartışmalara neden oldu.

Manchester’da kira ve faturalar için ayda 950 pound harcadığını belirten Kerr, Alanya’da 5 yıldızlı bir otelde kahvaltı ve akşam yemeği dahil bu fiyata konaklayabilmenin şaşkınlığını dile getirdi. Kerr’in paylaşımı, Türkiye’deki ekonomik durum ve yaşam koşullarına dair farklı yorumlara yol açtı.

Ekonomist Serkan Özcan da Kerr’in paylaşımına dikkat çeken isimlerden biri oldu. Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yerli ve milli politikayla Türk insanı sürünürken, elin İngiliz’i 5 yıldızlı otelde hayatını yaşıyor!” ifadelerini kullanarak, mevcut ekonomi politikalarının halk üzerindeki olumsuz etkilerini eleştirdi.

Özcan’ın yorumu, “Bizim Hans’tan George’dan ne eksiğimiz var… Ahmet, Mehmet, Ayşe de böyle yaşayacak” diyen bir iktidarın vaatlerinin tutulamadığına dair tepkileri de beraberinde getirdi. Özcan’ın eleştirisi, Türkiye’deki gelir eşitsizliği ve sosyal adaletsizlik gibi önemli sorunları yeniden gündeme getirdi.