Şehidimiz Coşkun Nazilli’nin amiri de şehit düştü

Şehidimiz Coşkun Nazilli’nin amiri de şehit düştü
Mardin'den acı bir haber daha.. Mardin'in Ömerli ilçesinde terör saldırısı.. Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva şehit oldu, bir güvenlik korucusu da yaralandı..

Şehidimiz Coşkun Nazilli’yi şehadetine kavuşmadan önce kucağına alan ve hastaneye götüren amiri Tufan Kansuva Mardin’de PKK’lı teröristlerle girmiş olduğu çatışmada şehit oldu.

Valilikten yapılan açıklamada, Ömerli ilçesinin Ömeryan kırsalında faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla 7 Eylül'de İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünce yürütülen "Şafak 127 Operasyonu" kapsamında yapılan yer gösterme faaliyetleri esnasında teröristlerce yapılan saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir güvenlik korucusunun yaralandığı bildirildi.

Yaralıların süratle Mardin Devlet Hastanesi'ne intikalinin sağlandığı kaydedilen açıklamada, "Yapılan tüm müdahalelere rağmen Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı güvenlik korucumuzun tedavisi ise halen devam etmektedir." denildi.

Teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonların sürdüğü aktarılan açıklamada, bölge halkının desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerin kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

faaliyetlerin kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Etiketler :