Nuri Demir'den "Paramız Alanya'da kalsın" çağrısı

Nuri Demir'den "Paramız Alanya'da kalsın" çağrısı
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Alanya'da bayram alışverişleri de başladı. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir ise, vatandaşlara mahallelerindeki esnaflardan alışveriş yapmaları tavsiyesinde bulundu..

Kurban Bayramı’na bir hafta kala Kurban pazarlarının yanı sıra çarşı esnafı da hareketlenmeye başladı. Bayram alışverişi için son dönemlerde zincir mağazaların tercih edilmesi ise mahalle esnaflarını zorda bırakıyor. Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir de bu sebeple vatandaşlara, ‘Küçük esnaftan alışveriş yapın’ dedi.

“PARAMIZ ALANYA'DA KALSIN”

Nuri Demir açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bizim tabii ki kendi esnafımızı tercih etmeniz lazım. Çünkü Alanya'da yapılan alışverişler ekonomiye katkı sağlayan alışverişlerdir. Büyük alışveriş merkezlerinden yapıldığı zaman merkezleri dışarıda olduğu için paramız Alanya'dan toplanıp dışarıya gidiyor. Hatta Avrupa'ya kadar giden büyük alışveriş merkezleri var. Bizler Alanya'da yaşayanlar, Alanya sevdalısı olan, Alanya milliyetçisi olan kişiler olarak kendi esnaflarından almalıyız. Kıyafetten ayakkabıya, ayakkabıdan terziye, berberine kadar alışveriş yapılmasını istiyoruz. Buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. Esnaflarımız birbirlerini tercih etsin ki paramız Alanya'da kalsın. Kazancı Alanya'da kalsın. Dönüşüm olarak bu diğer esnafa yansıyacak diye düşünüyorum. Esnaflarımızı ve Alanya'da yaşayan herkesi bu noktada uyarmak istiyorum. Dışarıda bir alışveriş merkezinde 25 kuruşun olmasa kasadan geçemezsin ama bizim esnaflarımıza, haftaya vereyim, mahsulü satınca vereyim maaşı alınca vereyim diyebilirsin. Düğünümüze, cenazemize de bu insanlar geliyor. Alanya'daki esnafımızı tercih etmek her zaman kendi menfaatimize olacaktır.” 

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir