Mahmutlar halkı yanmayan sokak lambalarından rahatsız
Haber: Yiğit Eyhan
Alanya'nın en büyük mahallesi olan Mahmutlar mahallesi 206. sokak sakinlerini yanmayan sokak aydınlatmaları canından bezdirmiş vaziyette. Yanmayan sokak lambaları nedeni ile mahallesi sakinleri gecelerini hırsız gelecek diye uykusuz geçiriyor. Mahmutlar mahallesi 206. sokak sakinlerinden Ayşegül S. yanmayan sokak lambaları ile ilgili muhabirimize yaptıkları açıklamada; "Defalarca yetkililere arıza ihbarı vermemize rağmen arızanın giderilmesi için hiç bir çalışma yapılmamış olması bir ihmaldir, Burada bu refüj yapıldığından beri lambaların sürekli arıza vermesi alt yapısal bir sorundur, yağışlı havalarda patlamalar meydana geliyor, geceleri sokağa çıkmaya korkuyoruz, burada lambaların çalışmaması hırsızlara davetiye çağırıyor. Bu arızaların derhal giderilmesi gerekmektedir. Yetkililerin bu sorunu bir an önce çözmelerini istiyoruz" dediler.