Kabotaj Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Kabotaj Bayramı Coşkuyla Kutlandı
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93’üncü yıl kutlama etkinlikleri Alanya Kaymakamlığı ve Alanya Belediyesi’nin destekleriyle Alanya’da yapılan çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde gerçekleşti.

Kabotaj Bayramı çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlenerek Kabotaj Bayramı’nın anlam ve önemine dikkat çekildi. İskele’de düzenlenen etkinliklere Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan ve protokol üyeleri de katıldı. Etkinlikler Liman Başkanı Saylan, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Akabinde ise Kaymakam Harputlu, Başkan Yücel ve Liman Başkanı Saylan’ın denize saygı çelengi bıraktı.

YARIŞMALAR NEFES KESTİ

Etkinlikler kapsamında deniz dibinde altın bulma, su sporları (flayboard) gösterileri, yüzme yarışmaları ve yağlı direkten bayrak alma yarışı yapıldı. Her yıl geleneksel olarak yapılan yağlı direkten bayrak alma yarışını izleyenler, büyük bir heyecanla yarışmayı takip etti. Yarışmalarda başarı elde eden vatandaşlar için ödül töreni düzenlendi. Etkinlikler, vatandaşlara ücretsiz mehtap turu verilmesinin ardından havai fişek gösterileriyle son buldu.

Etiketler :