Gagavuz Belediyeler Birliği Heyeti’nden Alanya ziyareti

Gagavuz Belediyeler Birliği Heyeti’nden Alanya ziyareti
Alanya Belediyesi, Gagavuz Belediyeler Birliği heyetini Alanya’ya ağırladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile de bir araya gelen belediye başkanları, Alanya’da yapılan çalışmaları incelediler ve Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulundular.

Alanya Belediyesi’nin davetlisi olarak Gagavuz Belediyeler Birliği Başkanları Alanya’ya geldiler. Kıpçak Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Garizan Oleg’in başkanlık ettiği heyette; Gaidar Belediye Başkanı Chiosea İlia, Joltai Belediye Başkanı Koşulinskii İlia, Baurçi Belediye Başkanı CarapireaNikolai, Dezginja Belediye Başkanı Capsamun Vasili, TomaiBelediye Başkanı Topciu Fiodar, Kriet - Lunga Belediye Başkanı Caici Valentine, Çişmikioy Belediye Başkanı JecovaSofia, Kırbaali Belediye Başkanı Cechir Vitali, GPB Sekreteri Caradag Liudmila yer aldı.

HEDİYELEŞME PROGRAMI YAPILDI

Heyeti ilk gün akşam Alanya Belediye Başkan Vekili Mustafa Tuna ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu ağırladı. Başkan Vekili Tuna heyet üyelerine hoş geldiniz diyerek Alanya İpek kozasından yapılmış tablo hediye etti. Belediye Başkanları da ülkelerinden getirdikleri özel hediyeleri takdim ettiler.

BELEDİYE BAŞKANLARI ALANYA’YA HAYRAN KALDILAR

Belediye Başkanları ikinci gününde Alanya gezisi yaptılar. İlk olarak Damlataş Mağarası’nı gezen başkanları daha sonra Başkan Yücel’in vizyon projelerinden olan Teleferik ile Tarihi Alanya Kalesi’ni gezdiler. Alanya Mutfak Kültür Evi’nde yöresel lezzetlerin tadına bakan belediye başkanları; Bedesten, Kızılkule ve Tersane gezisi yaptılar.

Emine Aba Restoran’da Alanya’nın yöresel yemeklerini tadan başkanlar, Alanya Belediyesi tarafından yapılan restorasyonçalışmaları ve projeleri de çok beğendiler.

BAŞKAN YÜCEL İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİLER

Gagavuz Belediyeler Birliği Üyesi başkanlar sabah kahvaltısında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile bir araya geldiler. Başkan Yücel ile fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanları Alanya’daki projeler hakkında bilgi aldılar.

YÜCEL: “SOYDAŞLARIMIZI KENTİMİZDE AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYDUK”

Gagavuz Belediyeler Birliği üyelerini Alanya’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şu ifadeleri kullandı; “Gagauz Belediyeler Birliği’nin değerli Belediye Başkanlarını Alanya’mızda ağırlıyoruz. Gagavuzya Belediyeler Birliği Başkanı ve Kıpçak Belediye Başkanı Oleg Garizan ve beraberindeki Gagavuzyalı 9 Belediye Başkanımıza Doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıttık. Kıymetli soydaşlarımızı Kentimizde ağırlamaktan onur duyduk. Birliğimizin daim olmasını diliyorum.”

Gagavuzya Belediyeler Birliği’ne bağlı heyet, son ziyaretini muz bahçesine bakarak Alanya’nın tarımdaki gelişimini yakından inceleme fırsatı buldu.

Etiketler :