Alanya Müftülüğü yine gençlerle buluştu

Alanya Müftülüğü yine gençlerle buluştu
Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü öğrencilerin bilgi, ahlak ve merhamet duygularıyla yetişmelerine katkı sunmak, yaşadıkları topluma ve insanlığa katkı sunan, mutlu ve sağlıklı bireyler olmalarını sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

Gençlik Koordinatörlüğünce hafta sonları düzenlenen “Değerlerimle Yetişiyorum” temalı kurs ve etkinliklere katılan öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmak, birlikte güzel vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla Alanya Gençlik Merkezi’nde ve Türkler Mahallesi Kesteloğlu Camii’nde çiğ köfte etkinliği düzenlendi. Etkinlikler kapsamında öğrencilerle birlikte yatsı namazı idrak edildi ve gençlik koordinatörlüğü görevlileri tarafından gençlere iman ve ibadet konuları başta olmak üzere ahlaki konularda sohbetler yapıldı. Ardından ise etkinliğe katılan öğrencilere çiğ köfte ikramı yapıldı. 

“SAYISIZ HİKMETLERİ OLDUĞUNU ANLATIYORUZ”

Etkinlikler hakkında bilgiler veren Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Turan Topçuoğlu şu ifadelere yer verdi: “Alanya Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü olarak özellikle hafta sonları üniversite, lise, ortaokul ve ilkokul öğrencilere yönelik “Değerlerimle Yetişiyorum” temalı çeşitli kurslar ve etkinlikler düzenliyoruz. Kurslarımızda öğrencilerimiz Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere İslam'ın temel inanç esaslarını, ibadetleri ve Hz. Peygamber'in hayatını öğrenme fırsatı buluyor. Zaman zaman gençlerimizle camide de buluşarak İslam’ın beş temel esasından biri olan namaz ibadetini birlikte idrak ediyoruz. Onlara beş vakit namazın her Müslümana farz olduğunu, camide cemaatle namaz kılmanın büyük bir fazileti ve sayısız hikmetleri olduğunu anlatıyoruz. Bu kapsamda son olarak Alanya Gençlik Merkezi’nde ve Türkler Mahallesi Kesteloğlu Camii’nde gençlerimizle bir araya geldik. Birlikte namaz kılıp onlarla sohbet etme imkanımız oldu. Ardından ise çeşitli ikramlarda bulunduk. Bu vesileyle programımızın düzenlenmesine maddi manevi destekte bulunan ayrıca gençlerimize rehberlik eden Gençlik Koordinatörlüğü gönüllülerimiz Mehmet Çekiç, Süleyman Ören, Şükrü Kütürüp’e ve konuşmalarından dolayı Din Hizmetleri Şube Müdürü Kemal Becerikli ve ALKÜ SHMYO İlk ve Acil Yardım Koordinatörü Öğretim Görevlisi Mustafa Enes Sarık’a teşekkür ediyorum.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir