Acılı eş mezar başında "Adalet istiyorum" diye haykırdı

Acılı eş mezar başında "Adalet istiyorum" diye haykırdı
Acılı eş mezar başında "eşim burada mezarda yatıyor Adalet istiyorum" diye haykırdı.. Alanya’da 12 Eylül 2018 tarihinde feci kaza sonucunda tedavi gördüğü, Antalya Akdeniz Üniversitesinde yaşamını kaybeden Diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan' bugün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Alanya'da 12 Eylül 2018 tarhindeki kazada arka koltukta oturan Urhan yaralanmış, ilk müdahalesi Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde yapılan Gamze Uğurlu Urhan'ın sağ kolunda, omuz altında parçalı kırık olduğu, herhangi bir duyu kaybı ve dolaşım bozukluğu olmadığı belirlenerek alçıya alınmıştı. Gamze Urhan’ın eşi, TUBİTAK’tan emekli mühendis Halis Urhan, ertesi gün hastaneye giderek yeniden röntgen çekilmesini istemiş, çekilen röntgende yanlış alçı nedeniyle kemiklerin kaydığı belirlenmişti. Tekrar yapılan ameliyatta yaşandığı iddia edilen birçok aksaklık sonucu Urhan’ın kolundaki atardamar kesilmişti. Ameliyatta nabzı duran Gamze Uğurlu Urhan, Alanya Başkent Hastanesi'ne sevk edilmişti. Alanya Başkent Hastanesi'nde gece yarısı ilk damar nakli için ameliyata alınan Gamze Uğurlu Urhan, ‘Düşük bir nabız var’ denildikten sonra yapılan damar naklinin başarılı olmadığı iddia edilmiş, Urhan'a 16 Eylül'de ikinci kez damar nakli gerçekleştirilmişti. Nakil sonrasında kolda yoğun ödem tespit edilmiş ödemin damarlara zarar vermemesi için cerrahi operasyonla kasların çevresindeki kas zarları kol boyunca yırtılmıştı. Alanya'da trafik kazası sonrası sağ kolunda parçalı kırık oluşan ve gittiği üç hastanede geçirdiği bir dizi operasyon sonrasında beyin kanaması geçirip komaya giren diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan'ın uzun süren yaşam mücadelesini kaybetti. Bunca olumsuzluklar sonrası bir yılı aşkın bir süredir yaşam mücadelesi veren Gamze Uğurlu Urhan dün Akdeniz Üniversitesinde yaşamını kaybetti. 

ALANYA'DA GAMZE İÇİN GÖZYAŞLARI SEL OLDU 
Hayatını kaybeden 49 yaşındaki diş hekimi Gamze Uğurlu Urhan'ın cenazesi ALKÜ Hastanesi karşısındaki Belediye Morgu önünde İkindi namazına mütakip kılınan cenaze namazına Diş Hastanesi Başhekimi Doktorları, çalışanlar ve sevenleri katıldı. Eşi   Aşağı Oba Mezarlığı’na öğle namazına müteakip defnedilecek. Aslen Konyalı olan ve 8 yaşında bir kız çocuğu olan başarılı diş hekimi 3 yıldır Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapıyordu. Urhan’ın vefat haberi sonrası Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çalışanları da büyük üzüntü yaşadı.eşini kaybeden Halis Urhan eşinin taputunu taşırken gözyaşlarını tutamadım eşinin mezarından ayrılmazken mesai arkadaşları mezarı başında kuran-ı kerim okudu.

ACILI EŞ 'EŞİMİ KATLETTİLER ADALET İSTİYORUM DEDİ
Eşini kaybeden Halis Urhan basın mensuplarına yaptığı açıklamasında "Eşim resmen katledildi. Adalet istiyorum, 7 yaşındaki kızım ben üzülmeyeyim diye Annesinin adını almıyor, bu çok büyük acı Bimer'e, Cimer'e yazdım. ben adalet istiyorum. İşte eşim burada mezarda yatıyor bunun hesabını kim verecek. Hukuki işlem başlattım. İnşallah Adalet yerini bulur" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir