16. Alanya Uluslararası Caz Günleri’ne Muhteşem Final

16. Alanya Uluslararası Caz Günleri’ne Muhteşem Final
Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Alanya Uluslararası Caz Günleri, Manço Jazz Project ekibinin ‘Barış Manço’ şarkılarını seslendirdiği muhteşem bir konserle sona erdi.

4 gün süren 16. Alanya Uluslararası Caz Günleri, sona erdi. Caz Günleri’nin final akşamında Meltem Taşkıran birbirinden değerli ‘Barış Manço’ eserlerini Alanyalı caz severler için seslendirdi. Sahneye ilk olarak çıkan Türkler Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Barış Manço’nun eserlerinden güzel bir sunum gerçekleştirdi. Barış Manço için hazırlanan belgeselin yayınlanmasıyla başlayan konserde yerli ve yabancı binlerce caz sever, Kızılkule meydanında gerçekleşen caz şöleninde Barış Manço şarkılarına eşlik ederek unutulmaz bir gece yaşadı.

BİNLER MANÇO’YU ANDI

Her yıl binlerce caz severi ağırlayan Kızılkule Meydanı’ndaki final akşamında Barış Manço şarkılarla anıldı. Barış Manço’nun “Dere Tepe Türkiye” programında “Bugün Alanya’dayız” cümlesine Meltem Taşkıran “Senin için biz de bugün Alanya’dayız.” diyerek konseri başlattı. Mançoloji albümünün aranjörü ve müzik direktörü Eser Taşkıran’ın muhteşem sahne performansına vokalde ‘En İyi Yorumcu’ ödülüne sahip kardeşi Meltem Taşkıran, piyano-klavyede Hasan Eser Taşkıran, davulda Mert Türkmen, bas gitarda İsmail Hakkı Soyberk, trompette Barış Doğukan Yazıcı, gitarda Türker Otçu, trombonda Taşkın Akarsu eşlik etti.

BAŞKAN YÜCEL, LALE MANÇO’YA PLAKET TAKDİM ETTİ

Barış Manço’yu anmak için düzenlenen final gecesine Manço’nun eşi Lale Manço Ahıskalı onur konuğu olarak katıldı. Manço Jazz Project’in unutulmaz performansının ardından sahneye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, gruba ve Lale Manço Ahıskalı’ya teşekkür plaketi takdim etti.

AZERİ ÜNLÜ MODACI CAZ GÜNLERİ İÇİN ALANYA’DAYDI

"Azad Azerbaycan" televizyonunda yayınlanan programın ünlü kültür-sanat uzmanı, aynı zamanda modacı Fahriyya Halafova da Caz Günleri için Alanya’ya geldi. "Zôvka Doqru" programı ve magazin programı için çekimler yapan Halafova’ya Başkan Yücel program sonrasında katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir