Emekli Memur Başkan Yücel'in hakkında büyük iddialarda bulundu

Emekli Memur Başkan Yücel'in hakkında büyük iddialarda bulundu
Alanya Belediyesi'nden emekli belediye memuru Süleyman Hilmi Erdoğan, sosyal medyada yaptığı büyük iddialar yüzünden Başkan Yücel ve yardımcısı Kasapoğlu’nun şikayetleri üzerine gözaltına alındı.

Sosyal paylaşım sitesi X'te 'Anonim' adlı hesabın sahibi olduğu iddia edilen geçtiğimiz ağustos ayında emekli belediye memuru Süleyman Hilmi Erdoğan, hakkındaki şikayetler nedeniyle gözaltına alındı. Evinde arama yapılan Erdoğan’ın teknolojik ekipmanlarına da el konuldu.
Edinilen bilgiye göre, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, emekli Alanya Belediyesi memuru Süleyman Hilmi Erdoğan’dan şikayetçi oldular.
Şikayet dilekçesinde Erdoğan’ın, sosyal paylaşım sitesi X'te 'Anonim' adlı kullanıcısı gizli hesabı kullanarak Yücel ve Kasapoğlu’na yönelik şantaj, verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme, huzur ve sükunu bozma, hakaret, özel hayatın gizliliğini ihlal, verileri yok etme, görevi kötüye kullanma, göreve ilişkin sırrın açıklanması ve tespit edilecek diğer suçları işlediği ifadeleri yer aldı. İddiaların ardından Erdoğan gözaltına alındı. Evinde arama yapılan Erdoğan’ın teknolojik ekipmanlarına da el konuldu. Erdoğan'ın, hakkındaki yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPTI

Süleyman Hilmi Erdoğan, olayla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Erdoğan, açıklamasında özetle "Ben Süleyman Hilmi Erdoğan. Uzun yıllar Alanya Belediyesi çalışanı olarak memleketimize hizmet ettim. Alanya Belediyesi'nde tekniker kadrosunda memur olarak çalışmakta iken 2014-2023 tarihleri arasında sürekli olarak mobbing uygulamalarına maruz kaldım ve 16 Ağustos 2023 tarihinde uzun yıllar hizmet ettiğim Alanya Belediyesi’nden emekli oldum.
Belediyede görev yaptığım süreçte doğru bildiklerimi yüzlerine söylemem nedeniyle kin ve nefret duyguları ile sürekli cezalandırıldım. Mahkeme kararıyla hakkımda verilen cezaların tamamı kesin olarak iptal edilmiştir.
Alanya’da yaklaşık son 10 yıldır yaşananlar kamuoyu tarafından bilinmektedir.
Buna rağmen en son 26 Eylül 2023 tarihinde uydurma suçlar ile hakkımda yapılan şikâyet sonucu evimde arama yapılmış ve teknolojik aletlere el konulmuştur.
Bugün de bu açıklamayı Alanya’da yıllarca memleketim için hizmet veren bir devlet memuru olarak yapıyorum. Emekli olduktan sonra bile uydurma suçlar isnat edilerek tarafıma yapılmak istenen sindirme çalışmasının Alanya kamuoyu tarafından bilinmesi çok önemlidir.
Kin ve nefret duyguları ile her türlü mobbinge maruz kaldım. Ne yaptıysam görevimin gereğini yerine getirmek ve Alanya’ya olan sevgimden dolayı yaptım.
Benim belediyede çalıştığım süre zarfında, görevim gereği bildiklerim ve her zaman karşınızda doğru bildiklerimi söylemem mi sizleri rahatsız ediyor? Alanya kamuoyu birçok şeyin farkında, siz de kamuoyunun farkındasınız. Sizin gibilerden korkmadığımı ve yaptıklarınızın yanınıza hukuken kalmayacağını, adaletin er geç tecelli edeceğini bilin" dedi.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe, emekli olduktan sonra İYİ Parti saflarına katılan Erdoğan'ın gözaltına alınmasına ilişkin bir açıklama yaptı.
Bahçe, Erdoğan'ın bildiklerini konuşmasından korkularak apar topar gözaltına alınıp, evinin aranmasını ve teknolojik ekipmanlarına el konulmasını kabul edilemez bulduklarını belirterek
"Yerel seçimlerde en büyük korkunuz ve koltuklarınızı elinizden alacak olan İYİ Parti’mizin kıymetli üyesine yapılanları şiddetle kınıyoruz" dedi.
Bahçe, yerel iktidarın yenilme korkusu ile uykularının kaçtığını ve halkın manipülasyonlara inanmadığını söylerken, resmi kurumların da yerel iktidarın manipülasyonuna gelmemesini arzu ettiklerini dile getirdi.
Bahçe, "Sefayı siz sürdünüz, çileyi Alanya halkına reva gördünüz. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, tüm gücünüzle üzerimizde ne kadar baskı kurmaya çalışırsanız çalışın ne bizler, ne de bir üyemiz sizden korkmaz! Vallahi de billahi de bir adım geri atmaz. Zamanınız tükendi, biz geliyoruz; siz gidiyorsunuz" ifadelerine yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir