Alanya cuma pazarında ölümden döndü

Alanya cuma pazarında ölümden döndü
Alanya'da dün inşaat çalışmaları devam eden Cuma Pazarı'nda bir vatandaş alışveriş için gittiği pazarda ölümden döndü. Alışveriş için Cuma Pazarı’na giden Korum, bölgeden geçtiği sırada inşaattan büyük metal parça düştü.

Alanya Cuma Pazarı Projesi’nde inşaat çalışmaları devam ettiği halde pazar kurulması ölüm tehlikesini de beraberinde getiriyor. İnşaat ve pazar yerinin iç içe olmaması gerektiğini belirten CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir ve İyi Parti İlçe Başkanı Şefik Bahçe, ölümlü bir kaza yaşanmadan önlem alınması konusunda uyarıda bulundular.

Araştırmacı yazar Oğuz Hoca, dün inşaat çalışmaları devam eden Cuma Pazarı’nda ölümden döndü. Alışveriş için Cuma Pazarı’na giden Korum, bölgeden geçtiği sırada inşaattan büyük metal parça düştü. Korum, ani bir refleks ile metal parçanın üzerine düşmesini engelledi. Metalden kopan bir parça Korum'un kaşına isabet etti, Oğuz Hoca'nın kaşı açıldı. Ancak bölgede risk devam ediyor. Cuma Pazarı’nın kurulduğu günlerde inşaat çalışmalarının durdurulması gerektiğini belirten Korum, tehlikenin büyüklüğüne dikkat çekti. Yetkilileri göreve davet eden Korum, "Verilmiş sadakamız varmış. Bugün çökelek almak için Cuma Pazarı’na gittim. Cuma Pazarı’nın üstünde devam eden inşaattan çalışanlar tam önüme inşaat malzemesi düşürdüler. Allah'a şükür sağ salim kurtuldum. Kafayı geri çekmesem, belki de tahtalı köyü boylayacaktım. Benim tavsiyem, Cuma günleri çalışmaların durdurulmasıdır. Alanya Belediye Bakanı Adem Murat Yücel'e naçizane tavsiyemdir" dedi.

KALIP PARÇASI ÖLÜME NEDEN OLABİLİRDİ’

İYİ Parti Alanya İlçe Başkanı Şefik Bahçe, “Bir defa da bizi yanıltın, doğru bir iş yapın! Turizm sezonunun ortasında çarşının göbeğinde, aylardır devam eden inşaattan düşen kalıp parçası pazara gelen bir vatandaşımızın yaralanmasını, hatta ölmesini teğet geçti. Her zaman şans yardım etmeyebilir. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e buradan sesleniyorum; inşaatın çevresinde ve çalışma sahasında tedbirler alın, cuma günleri pazar açıldığı zaman inşaat çalışmasını durdurun” dedi.

‘PAZAR KURULAN GÜNLER İNŞAAT DURDURULMALI’

CHP Alanya İlçe Başkanı Bülent Kandemir, “Cuma Pazarı Projesi Alanya için uygun olmayan şekilde yapılmıştır. Yer sıkıntısı var, havalandırma sıkıntısı var, zeminde olduğu için inip çıkma sıkıntısı var. Bu sorunların da hemen giderilebilmesi pek mümkün gözükmüyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak önümüzdeki süreçte yeni bir projelendirme çalışması yapacağız. Bunu da halkımızla paylaşacağız. Buranın havalandırılmasının sağlanması gerekiyor. Ciddi bir havalandırma sisteminin devreye sokulması gerekiyor. Cuma Pazarı kurulmasına rağmen inşaat çalışmaları devam ediyor. İnşaattan parça düşmesi sonucu yaralanan insanlar var. Cuma Pazarı kurulan günler inşaatın durdurulması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir