500 Türk Lirası Banknotla ilgili yeni gelişmeler var

500 Türk Lirası Banknotla ilgili yeni gelişmeler var
Türk lirası banknot konusunda en son 200 liralık o herkesin bildiği kırmızı renkli para piyasada yer alıyor. Fakat son duyumlara göre 500 liralık banknot ile ilgili bazı gelişmeler var.

500 Türk lirası yeni banknot için Merkez bankası başkanı 1000 liralık ve 500 liralık yeni banknotlar için kamuoyu yoklaması yapılmıştı gerekirse de bunu basabileceklerini ifade etmişti. 500 Türk Lirası yeni banknotların yakın sürede Resmi kaynaklarca yayımlanması yapılarak piyasaya gelebileceği yapılan iddialar arasında yer almaktadır.

Türk paramızın değer kaybettiği bu günlerde en büyük olarak nitelendirilen banknot ise şuan için 200 Türk lirasıdır. Bu para günümüzde insanların cebinde tomarlarca para taşınması gerektiğine de vurgu yapılıyor ve bunun daha yüksek banknotla yer değişmesinin de zamanı geldiği nitelendiriliyor.

İnsanlar yeni 500 liralık banknot ile alış verişini kolaylaştırabilir ve böylelikle piyasa da daha canlı bir hal almış olur. Yeni 500 Türk Lirası tasarımında ise çeşitli bilgiler dolaşmaktadır. Kimi üzerinde kimin resmi olacağı konusunda tartışırken kimi ise farklı görüşlerde buluşabiliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alanya Medya İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
7 Yorum