KİT taşerona kadro müjdesi 2. torba yasada! 100 bin taşeron işçi zil takıp oynayacak

KİT taşerona kadro müjdesi 2. torba yasada! 100 bin taşeron işçi zil takıp oynayacak
Taşerona kadro son durum 2023… 100.000 taşeron işçi için müjde torba yasa ile geliyor. Yüz binlerce işçi sevinçten zil takıp oynayacak.

Türkiye’de milyonlarca kişi ekim ayını heyecanla bekliyor. Çünkü Ekim ayında meclisin açılmasıyla beraber 2. Torba yasa genel kurula sunulacak. 2. Torba yasa maddeleri ise çok sayıda vatandaşı ilgilendiriyor. Yeni torba yasada gençlerden kadınlara, esnaftan işçiye, emekliden memura kadar milyonlarca vatandaşa müjde var. Ayrıca torba yasada taşerona kadro müjdesinin de gelmesi bekleniyor. Peki taşerona kadro son durum ne? 100.000 taşeron işçiye kadro gelecek mi? Taşerona kadro 2023 son durum ve detaylar haberimizde…

TBMM Ekim ayında açılacak ve doğrudan yoğun bir temponun içine girecek. Son dönemlerde hazırlıkları devam eden çok sayıda yasa teklifi bulunuyor. Bunların tamamı 2. Torba yasa ile meclise sunulacak. Merakla beklenen 2. Torba yasa maddeleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. Yaklaşık 100.000 işçi içinde kadro müjdesi bu torba yasa ile gelebilir. Peki ikinci torba yasa maddeleri neler? 2. Torba yasa ile taşerona kadro gelecek mi? 100 bin taşeron işçiye kadro son durum ve detaylar haberimizde…

taserona-kadro-1.jpg

TAŞERONA KADRO GELECEK Mİ?

Taşerona kadro son durumu 2023 merakla Takip ediliyor. Yeni torba yasa ile Taşeronlara ek kadro gelmesi bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kadroya giremeyen taşeron işçiler için son sürat çalışmalar yürütüyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı uzun süreden beri 100.000 taşeron işçiye kadro için çalışmalar yürütüyordu. Yeni dönemde kamu işçilerine yönelik reform niteliğinde bir düzenleme torba yasa ile TBMM genel kuruluna sunulacak. Yeni adımların atılması ile birlikte Taşeron işçiler kadroya geçecek Böylece taşeron işçilik döneminde sona ermiş olacak.

Daha önce Kamu Kurum ve kuruluşlarında çalışan 900.000 taşeron işçi kadroya alınmıştı. Şimdi 100.000 taşeron işçi için ek kadro açılacağı öğrenildi.

TAŞERON İŞÇİLERİN KADROYA GEÇİŞİNDE ŞARTLAR NELER?

Yeni torba yasa yayınlanmadan önce taşeron işçiye kadro şartları da merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı taşerondan kadroya geçiş konusunda bazı şartlar koyacak. Ancak yasa henüz açıklanmadığı için taşerona kadro şartları da netleşmedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Bu konuda bir açıklama yapılması durumunda haberimizde sizlerle paylaşacağız.

taserona-kadro-2.jpg

KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİLER MEMUR OLACAK MI?

Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 900.000 Taşeron işçinin kadroya geçişi sağlanmıştı. Şimdi de 100.000 taşeron işçisi için kadro çalışmaları devam ediyor. Peki kadroya geçen taşeron işçiler memur mu olacak? Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından bir açıklama yapıldı. Kadroya geçen taşeron işçiler memur statüsünde değil özel sözleşmeli personel statüsünde olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir