İhtiyaç sahibi herkese aylık 11.402 TL maaş! Şartsız koşulsuz PTT'den veriliyor

İhtiyaç sahibi herkese aylık 11.402 TL maaş! Şartsız koşulsuz PTT'den veriliyor
PTT'den koşulsuz şartsız 11.402 TL maaş yatıyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi herkes başvuru yaparak aylık ödeme alabiliyor.

İhtiyaç sahibi herkese aylık 11.402 TL maaş! Şartsız koşulsuz PTT'den veriliyor... Cumhurbaşkanı talimatı ile vatandaşa destek ödemeleri devam ediyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı Eylül ayı sosyal yardım ödemelerini hesaplara aktarmaya başladı. Fakat ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yeni bir ödeme müjdesi daha geldi. Eylül ayında PTT’den koşulsuz şartsız 18 yaş üstü herkese maaş bağlanıyor. Bir asgari ücret tutarında yapılacak olan ödeme için harekete geçildi. Bu ödeme düzenli olarak verilecek her haneye bir asgari ücret girecek. Vatandaşlık maaş olarak açıklanan yeni ödemeyle ilgili merak edilen her şey haberimizde…

Dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlar için devletin sağladığı sosyal yardım fırsatları Eylül ayında da devam ediyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı her ayın on beşinden itibaren hak sahibi vatandaşların hesabına binlerce liralık destek ödemesi aktarıyor. Eylül ayı sosyal yardım ödemeleri başladı. PTT ve ziraat bankası aracılığıyla yapılan ödemeler hesaplara geçerken yeni yardım müjdesi de geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçildi. Artık her haneye bir asgari ücret yardım verilecek. 11.402 TL tutarındaki yardım için koşul yok şart yok. PTT’den yeni yardım detayları haberimizde…

htiyac-sahiplerine-odeme-1.jpg

CUMHURBAŞKANI VATANDAŞLIK MAAŞI MÜJDESİ VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim öncesinde ak partinin seçim beyannamesinde açıklanmış ve birçok vaatte bulunmuştun. Bu vaatlerden biri de her haneye vatandaşlık maaşı olmuştu. Seçimlerin sona ermesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi ile birlikte vatandaşların vatandaşlık maaş beklentisi de arttı. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı bu konuda son durumu açıkladı.

GELİR KRİTERİNE UYAN HERKESE VERİLECEK

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından vatandaşlık maaşı için çalışmalar son sürat devam ediyor. Vatandaşlık maaşı gelir durumuna göre verilecek. Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3 günden az olması durumunda vatandaşlara maaş bağlanacak. Vatandaşlık maaşı bir asgari ücret tutarında yani 11.402 TL olacak. Ayrıca asgari ücrete yapılan zamlar doğrultusunda vatandaşlık maaşı da güncellenecek.

htiyac-sahiplerine-odeme-2.jpg

VATANDAŞLIK MAAŞI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milyonlarca dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşın büyük bir merakla beklediği vatandaşlık maaşı için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı çalışmaları ekim ayına kadar yetiştirmeyi planlıyor. 1 Ekim tarihinde TBMM’de yeni yasama döneminin başlaması ile birlikte yeni torba yasa Meclis’e sunulacak. Söz konusu torba yasa içinde vatandaşlık maaşının da olacağı tahmin ediliyor. TBMM genel kurulunda yapılacak oylamaların ardından vatandaşlık maaşının kabul edilmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayınlanması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir