Hem ara zam hem ikramiye! Emekliye ÇİFTE MÜJDE az evvel geldi

Hem ara zam hem ikramiye! Emekliye ÇİFTE MÜJDE az evvel geldi
Emekliye Çifte müjde duyuruldu. Ekim’de hem ara zam hem de ikramiye geliyor. Detaylar az önce açıklandı…

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik kriz son yıllarda özellikle emeklileri zorluyor. Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılan zam da beklentinin çok altında oldu. Asgari ücrete %34 zam yapılırken en düşük memur maaşı ise 22.000 TL’ye yükselmişti. Ancak milyonlarca emekli vatandaşın maaşına sadece %25 oranında zam yapıldı. Böylece milyonlarca emekli vatandaş açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm oldu. Neyse ki emeklinin yüzünü güldürecek yeni haberlerde gelmeye devam ediyor. Emekliye Çifte müjde yolda. Hem ikramiye hem de Ekim’de ara zam gelecek.

Emekli maaş alan milyonlarca vatandaşın gözü kulağı Ekim ayına çevrilmiş durumda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar doğrultusunda emeklilere Ekim’de ara zam beklentisi var. Hazine ve maliye Bakanı Mehmet Şimşek de çalışmaların başladığı konusunda geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklamada bulunmuştu. Emekliler şimdi büyük bir heyecanla Ekim ayında yapılacak olan artışı bekliyor. Bir yandan ara zam bekleyen emeklilere bir yandan da ikramiye müjdesi geldi. Milyonlarca emekli Ekim’de adeta Çifte Sevinç yaşayacak. Çünkü hem maaşlar değişecek hem de bu yıl üçüncü bayram ikramiyesi verilecek. Emekli sevindirecek son dakika gelişmesinin detayları haberimizde…

emekliye-cifte-mujde-1.jpg

EMEKLİYE EKİM DE OKKALI ZAM GELECEK

Emekli maaş alan vatandaşlar için Ekim ayı oldukça keyifli geçecek gibi görünüyor. Çünkü bir yandan ek zam çalışmaları devam ederken bir yandan da Cumhuriyet bayramı ikramiyesi müjdesi geldi. Öncelikle emekliye Ekim de yapılacak ara zam için uzmanların bazı tahminleri var. Hükümetin yoğun bir çalışma temposuna girdi emekli maaş düzenlemesi konusunda uzmanlar rekor bir zam olacağını düşünüyor. Çünkü yerel seçimler yaklaşıyor ve bu sebeple hükümet emeklinin gönlünü almak istiyor.

Uzmanlara göre Ekim ayında yapılacak düzenlemeyle birlikte en düşük emekli maaşı 10.000 TL’ye yükselecek. Aynı zamanda emekliye %15 oranında da bir maaş artışı yapılacak. Ancak artışın seyyanen zam yani rakamsal olarak yapılacağı yönünde söylentiler da var. Bu konuda henüz hükümet tam bir açıklama gelmedi ancak Ekim ayı gelmeden bu açıklamanın yapılacağı tahmin ediliyor.

emekliye-cifte-mujde-2.jpg

EMEKLİYE 5000 TL’DE İKRAMİYE VAR

Emekliye diğer bir Müjdeyse Cumhuriyet Bayramı için geldi. Gelen son dakika haberine göre hükümet Cumhuriyet Bayramı nedeniyle emekliye bir jest yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl cumhuriyetin 100. Yılı kutlanacak. Bu sebeple de hükümetin emekliye bu yıl üçüncü bayram ikramiyesini vereceği konuşuluyor. Bugüne kadar emekli vatandaşlara dini bayramlar öncesinde bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyordu. Ramazan bayramı ve kurban bayramı öncesinde verilen ikramiye miktarı 2000 TL olmuştu. Cumhuriyet bayramı için ise tek sefere mahsus olarak emekli özel bir ikramiye miktarı belirlendi. Emeklere verilecek ikramiyenin 5000 TL tutarında olacağı öğrenildi.

emekliye-cifte-mujde-3.jpg

EMEKLİNİN GÖZÜ KULAĞI EKİM AYINDA

Emeklilere yönelik müjdeli haberler gelmeye devam ederken sayıları 17 milyon ulaşan emekli vatandaşların ise gözü kulağı Ekim ayında. 1 Ekim de TBMM’nin açılması ile birlikte yeni yasama dönemi başlayacak. Emekliye düzenlemeler ise torba yasa ile genel kurula sunulacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir