Emekliye bayram havası estirecek açıklama Bakan Şimşek’ten geldi! Emekli maaş zammına son noktayı koydu

Emekliye bayram havası estirecek açıklama Bakan Şimşek’ten geldi! Emekli maaş zammına son noktayı koydu
Emekli maaş zammı tartışmalarına bakan Şimşek son noktayı koydu. Emekliye seyyanen zam o tarihte geliyor.

Emekliler, gözünü kulağını hükümetten gelecek ara zam açıklamalarına çevirmiş durumda. Temmuz ayında yapılan zam nedeniyle büyük bir hayal kırıklığı yaşayan milyonlarca emekli vatandaş Ekim ayında yeni bir düzenleme bekliyor. Emekliye ek zam konusunda ilk açıklamayı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmıştı. Peş peşe ilgili bakanlıklardan da açıklamalar geldi. Emekli zammı tartışmalarına son noktayı ise ekonomi yönetiminin başına geçen hazine ve maliye Bakanı Mehmet Şimşek koydu. Bakan Şimşek emekliye bayram havası estirecek zam oranlarını ve tarihini duyurdu.

Milyonlarca emekli için bayram havası estirecek zam haberi hazine ve maliye Bakanı Mehmet Şimşekten geldi. Temmuz ayında yetersiz kalan emekli maaşları için düğmeye basıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası ilgili bakanlıklar harekete geçerek emekli zammı çalışmalarına başladı. SSK BAĞ-KUR memur emeklisi EYT emeklisi milyonlarca vatandaşın maaşı bir kez daha güncellenecek. Emekli maaşı zammı tartışmalarına son noktaya koyacak açıklamayı bakan yaptı nokta işte emeklilere gelecek zam oranları…

emekli-aciklama-1.jpg

EMEKLİYE EK ZAM BEKLENTİLERİ DEVAM EDİYOR

Milyonlarca emekli ne yazık ki enflasyon karşısında zor günler geçiriyor. emeklinin maaşına Temmuz ayında yapılan düzenlemenin de yetersiz kalması ile birlikte maaş zamları iyice Milliye beklenmeye başlandı. 16 milyon emekli vatandaş için tarih belli oldu. emeklinin ek zammı Ekim ayında TBMM'de yeni yasama döneminin başlaması ile birlikte yapılacak. Hazine ve maliye Bakanı Mehmet Şimşek de emeklinin beklediği açıklamayı yaptı. Emekli maaşlarına imkanlar dahilinde ciddi bir artış yapılacak. Bu açıklama sonrası emeklinin beklenti ve umutları daha da arttı.

1 EKİM DE EMEKLİ MAAŞLARI DEĞİŞECEK

Emekli maaşı ama tarihleri de merakla takip ediliyordu. Bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde önemli bir açıklaması olmuştu. Ekim ayında TBMM açılır açılmaz emekli maaşı için düzenleme gündeme gelecek. Hazine ve maliye Bakanı bu konuda onay verdi. Ekonominin bir numarası konuyla ilgili yaptığı açıklamada emekliye zam yapılması için tüm şartların zorlandığını duyurdu.

emekli-aciklama-2.jpg

ÖZEL İKRAMİYE ÖDEMESİ DE YAPILACAK

Temmuz ayında yetersiz kalan zam oranları nedeniyle emeklerin kırgın olduğu biliniyordu. Bir süredir hükumete tepki gösteren emeklilerin gönlünün alınması için yeni bir gelişme daha var. Emekli Cumhuriyet bayramı nedeniyle özel ikramiye ödemesi de yapılacak. Emekliye cumhuriyet ikramiyesi müjdesi cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle verildi. Yani tek sefere mahsus olarak milyonlarca emekliye bayram ikramiyesi sağlanacak. Özel ikramiye miktarının ise 5.000 TL olduğu açıklandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir