Emekliye bakandan müjde geldi! 1 Ekim’de okkalı maaş zammı geliyor

Emekliye bakandan müjde geldi! 1 Ekim’de okkalı maaş zammı geliyor
Milyonlarca emeklinin beklediğimiz de bakan Vedat Işıkhan’dan geldi. Gözler 1 Ekim tarihine çevrildi. ekinde TBMM açılır açılmaz emekliye okkalı zam geliyor.

4A 4B 4C EYT emeklisi milyonlarca vatandaş ekim ayını bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimat doğrultusunda bakanlıklar ara zam için çalışmalara başlamıştı. Emekliye ek zam ne zaman gelecek sorularına yanıt aranırken güzel haberi bakan duyurdu. 1 Ekim'de milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek büyük müjde geliyor. Emekli maaşlarına okkalı zam düzenlemesi yapılacak. Peki zamlı emekli maaşları ne kadar olacak? Zam sonrası en düşük emekli maaşı kaç TL olacak?

Temmuz ayında yapılan %25 oranındaki zamdan memnun kalmayan emekliler gözünü Ekim ayına çevirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanlar Geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarda Ekim’de emekli maaşlarına yeni bir düzenleme yapılacağını duyurdu. Emekliyi sevindiren bu gelişmenin ardından şimdi zam oranları ve zam tarihi yakından takip ediliyor. Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın açıklamaları ile üzülen emekliler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’dan gelen açıklama ile bir kez daha sevindi. Peki emekliye Ekim’de zam gelecek mi gelmeyecek mi?

emekliye-ek-zam-1.jpg

EMEKLİNİN YÜZÜ 1 EKİM'DE GÜLECEK

Emekli vatandaşların Temmuz ayından bu yana tepkileri hız kesmeden devam ediyor. Milyonlarca emekli maaş düzenlemesi Beklerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan'da emeklilerin haklı olduğunu belirterek ek zam düzenlemesi için talimat verdiğini duyurmuştu. Emekliye ara zam yapılması için çalışmalar başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık Han ve hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek zam için talimat aldıklarını doğruladı. Emekliye ek zam çalışmaları Son sürat devam ederken zam oranları ile ilgili de bilgiler geliyor. Sosyal Güvenlik uzmanlarına göre Ekim ayında emekli maaşlarına Okkalı bir zam yapılacak. Bunun gerekçesi olarak da yerel seçimler gösterildi.

emekliye-ek-zam-2.jpg

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞININ 10.000 TL OLMASI BEKLENİYOR

Özellikle Temmuz ayında en düşük emekli maaşına bir artış yapılmaması büyük bir hayal kırıklığına sebep olmuştu. Ekimde yapılacak olan yeni düzenleme ile şu anda 7.500 TL olan en düşük emekli maaşımız 10.000 TL'ye yükseltilmesi bekleniyor. Düzenleme sonrasında emekliler bir nebze de olsa rahat bir nefes alma imkanı elde edecek.

emekliye-ek-zam-3.jpg

7500 TL ÜSTÜ EMEKLİ MAAŞLARINA %15 ZAM BEKLENİYOR

En düşük emekli maaşına yapılacak artışın yanı sıra 7.500 TL ve üstü maaş alan emekliler için de ekim ayında ek zam düzenlemesi yapılacak. 7500 TL üstü maaş alan emekliye beklenen düzenleme ise %15 olarak tahmin ediliyor.

Emekliye ek zam düzenlemesi için gözler TBMM'nin açılmasına çevrildi. 1 Ekim tarihinden itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeniden göreve başlamasıyla beraber emekli zammı konusu da bir kez daha gündemde olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir