Emeklilere 3 Ödeme Birden! Meclisten Geçti. Hesaplarınızı Kontrol Edin!

Emeklilere 3 Ödeme Birden! Meclisten Geçti. Hesaplarınızı Kontrol Edin!
Ocak 2024 itibarıyla emekliler, zamlı maaşlarının yanı sıra ek zam farkı ve banka promosyonlarını da alacak. Ödemelerin takvimi açıklandı.

Milyonlarca emekli zamlı maaş farklarının ne zaman ödeneceğini sorgulamaya başladı. Hükümet tarafından emeklilere yüzde 5 ek zam üzerine bir zam daha yapılarak, toplam emekli maaşı zammı yüzde 49,25'e yükseltildi. Böylelikle hem memur emeklisi hem de sigorta kapsamı farklı olan emeklilerin zam oranı eşitlenmiş oldu. Peki, zamlı emekli maaşları ve maaş farkları ne zaman yatırılacak? İşte SGK, Bağkur ve emekli sandığı (4A, 4B, 4C) zamlı maaş ödeme tarihleri.

Emeklilerin maaşlarına gelen zam, ilave zam, ilave zamdan doğan maaş farkı gibi ödemelerin hesaplara geçeceği tarihlerle ilgili araştırmalar sürüyor. Milyonlarca emeklinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği yeni yıl zammı belli oldu ve SSK ve Bağ-Kur emeklisi için ek zam açıklamaları peş peşe geldi. İlave zammın ardından emeklilerin maaş ödemeleri, ilave zamdan doğan maaş farkı ne zaman hesaplara yatacak merak ediliyor. İşte emekli vatandaşların merakla araştırdığı soruların yanıtı ve merak edilen tüm detaylar…

ÖDEMELER OCAK AYININ SONUNA KADAR YAPILACAK

Ocak 2024’te emekli ve memur maaşlarına yapılan yeni zam gündemde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde SSK ve Bağ-Kur emeklilerine bir ek zam açıklaması daha gelmiş ve maaş iyileştirmeleri devam etmişti. Yapılan yeni ilave ile maaş zammı yüzde 49,25 oranında yükseltilmişti. Emekli vatandaşların yüzünü güldüren bu gelişmenin ardından gözler maaş ödemelerine çevrildi. Emekliler, Ocak ayı itibarıyla tam 3 ödeme birden alacak. Bunlar; zamlı emekli maaşları, ilave zam farkı ve promosyon ödemeleri. Bilindiği gibi Emekli Sandığı emeklileri 15 Ocak tarihinde maaşlarını aldı. SGK’nın emekli maaşı ödeme takvimi ise şu şekilde;

4A SSK emekli maaşları ödeme takvimi;

- Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlar: Ayın 17’si

- Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlar: Ayın 18’i

- Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlar: Ayın 19’u

- Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlar: Ayın 20’si

- Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlar: Ayın 21’i

- Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlar: Ayın 22’si

- Tahsis numarasının son rakamı 6 olanlar: Ayın 23’ü

- Tahsis numarasının son rakamı 4 olanlar: Ayın 24’ü

- Tahsis numarasının son rakamı 2 olanlar: Ayın 25’i

- Tahsis numarasının son rakamı 0 olanlar: Ayın 26’sı

4B Bağ-Kur emekli maaşları ödeme takvimi;

- Tahsis numarasının son rakamı 9, 7, 5 olanlar: Ayın 25’i

- Tahsis numarasının son rakamı 3, 1 olanlar: Ayın 26’sı

- Tahsis numarasının son rakamı 8, 6, 4 olanlar: Ayın 27’si

- Tahsis numarasının son rakamı 2, 0 olanlar: Ayın 28’i

OCAK AYINDA 3 ÖDEME BİRDEN

Emekliler Ocak ayında 3 ödeme birden alacak. Emekliler, maaş ödemelerinin yanında ek zam ödemelerinden doğan maaş farkını da hesaplarında görecekler. Emeklilerin ilave zam farkının 1 hafta içinde hesaplarında olması bekleniyor. Öte yandan bilindiği gibi bankalar tarafından emekli vatandaşlara sunulan promosyon fırsatları var. Tüm emeklilerin maaşlarına Ocak 2024’te yapılan zamların ardından bankaların maaş promosyonu tutarlarında da güncellemeler oldu. Bankalar, 15 bin TL’ye varan promosyon fırsatı sunmaya başladı. Emekli vatandaşlar, bankaların sunduğu promosyon desteği ile promosyon ödemelerini de alabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir