Devrim gibi zam geliyor! Emekli, asgari ücretli, memur için SÜPER ZAM ORANLARI açıklandı

Devrim gibi zam geliyor! Emekli, asgari ücretli, memur için SÜPER ZAM ORANLARI açıklandı
Emekli, asgari ücretli, memur bayram edecek. Süper zam oranları açıklandı. Milyonlara devrim gibi zam geliyor.

Emeklilerin gözü kulağı 29 Ekim'de yapılacağı iddia edilen 5.000 TL'lik Cumhuriyet ikramiyesine çevrildi. Aynı zamanda Ekim ayında emekliye ara zam iddiaları da devam ediyor. Milyonlarca emekli haberleri dört gözle takip ederken yeni gelişmelerde var. Ocak ayında emekli memur Asgari ücretli için gelecek zam oranları netleşmeye başladı. Milyonlarca Asgari ücretli emekli memur süper zam oranları ile sevinçten uçacak. Peki Ocak 2024 maaş zamları nasıl olacak? Emekli memur ve Asgari ücretliye ne kadar zam gelecek?

Emekliye 29 Ekim'de ikramiye yatırılacağı iddiası son günlerde sık sık konuşuluyor. İddiaya göre emekli vatandaşlara Cumhuriyet birimine ekim ayı ara zammı verilecek. Konu ile ilgili detaylar da yavaş yavaş netleşmeye başladı. Sayıları 17 milyona yaklaşan emekli vatandaşları için Ocak ayı müjdeleri de geliyor. Temmuz ayında aradığını bulamayın emekliler Ocak ayında sevinçten havalara uçacak. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yıl sonu enflasyon tahminleri güncellendi. Emekli memur, Asgari ücretli Milyonlarca kişi için maaş zammı oranları da böylece değişmiş oldu. Peki Ocak 2024 maaş zamları ne kadar olacak? Emekli Asgari ücretli memurun maaşına ne kadar zam gelecek?

maas-zamlari-1.jpg

MAAŞ ZAMLARI TÜM ZAMANLARIN REKORU OLACAK

Ziraat Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Profesör Doktor Şenol Babuşcu, YouTube’da 13 dakika içinde ekonomi programına katıldı. Yıl sonunda yapılacak olan maaş zamları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Babuşcu, bu yıl sonunda yapılacak olan zamların tüm zamanların rekoru olacağınız söyledi. Ocak 2024'te emekli memur Asgari ücretli milyonlarca çalışanın maaşının değişeceğini de sözlerine ekleyen Babuşcu, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan yıl sonu enflasyon tahminine bakıldığında yüksek zam oranlarından bahsetmenin mümkün olduğunu dile getirdi.

5000 TL CUMHURİYET PRİMİ VERİLECEK Mİ?

Prof. Dr. Babuşçu, Emeklilere cumhuriyetin 100. Yılı Dolayısıyla verilmesi planlanan 5000 TL Cumhuriyet birimi ile ilgili de konuştu. Bu primin gerçek olabileceğini belirten Babuşcu, hükümetin Yıl sonuna kadar emekliyi oyalayacağını ve Ocak ayında da emekli memur ve asgari ücretliye tarihin en büyük zammının yapılacağını söyledi.

Yani Ekim ayında bir ara zam beklemediğini ancak 29 Ekim'de 5000 TL'lik Cumhuriyet ikramiyesinin emekli vatandaşlara verilmesini beklediğini belirten Babuşcu, yıl sonunda ise emekliye sevindirecek bir zam oranı ile yerel seçimlere doğru hazırlık yapılacağını ifade etti.

Babuşçu açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı; "Bu nedenle şimdilik bir oyalama taktiği olarak görüyorum ara zam ve Cumhuriyet primi uygulamaları söylemlerini".

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir