Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun İzmir Etabı 27 Nisan'da Başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun İzmir Etabı 27 Nisan'da Başlıyor
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 6. etabı, Kuşadası-Spil Dağı rotasında yapılacak. Bisikletçiler, Kuşadası'ndan başlayarak Selçuk, Özdere, Gümüldür gibi noktalardan geçerek Spil Dağı'na ulaşacaklar. Etabın startı 26 Nisan Cuma günü verilecek.

Bu yıl 59.’su düzenlenen ve 21 Nisan’da Antalya’da başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6. Etabı 26 Nisan Cuma günü, 7. Etabı ise 27 Nisan Cumartesi günü İzmir’de koşulacak.

Kuşadası-Spil Dağı olarak ifade edilen 6. Etapta bisikletçiler Kuşadası’ndan başlayarak Selçuk, Özdere, Gümüldür, Yeniköy, Menderes, Havalimanı Kavşağı, Kısıkköy, Yeşilköy, Karaağaç, Nazarköy ve Kemalpaşa istikametinden Spil Dağına ulaşacaklar. İzmir etabı olarak adlandırılan 7. Etapta ise, Çeşme Kalesi’nden start alan bisikletçiler; Ilıca, Şifne, Germiyan, Ildır, Urla-Barbaros Köyü, İçmeler, Urla, Narlıdere ve Balçova güzergâhını takip edecek, Mustafa Kemâl Sahil Bulvarı’ndan devam edecek, Konak, Bayraklı Sahili, Anadolu Caddesi istikametinden Yalı Caddesi’ne girecek ve Karşıyaka İskele’de bitiş noktasına ulaşacaklar.

Bisiklet Tutkunları ve İzmirlilere Yarışı Takip Etmeye Davet

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun, ülkemizin ve 6. ve 7. etaplarına ev sahipliği yapacağından dolayı da İzmir’in tanıtımına önemli katkılar sağlayacağını belirten İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, bisiklet tutkunlarını ve İzmirlileri yarışı takip etmeye davet etti. Vali Elban, İzmirlilerden, tur dolayısıyla belirtilen güzergâhlarda yapılacak trafik düzenlemelerini dikkate almalarını ve yarış heyecanının sona ereceği Karşıyaka’da final noktasında gerçekleştirilecek etkinliklere ortak olmalarını istedi.

Trafik Düzenlemelerine Dikkat

Cumartesi günü Çeşme Kalesi önünden başlatılacak 125,4 kilometrelik İzmir Etabı’nın; Ilıca, Şifne, Germiyan, Ildır, Urla-Barbaros Köyü, İçmeler, Urla, Narlıdere ve Balçova güzergâhını takiben Mustafa Kemâl Sahil Bulvarı’ndan devam ederek, Konak, Bayraklı Sahili, Anadolu Caddesi istikametinden Yalı Caddesi’ne girerek Karşıyaka İskele önünde final yapacağı açıklandı. Öte yandan, 26 Nisan Cuma günü koşulacak 6. Etap olan 160,1 kilometrelik Kuşadası-Spil Dağı güzergâhında ise Selçuk, Özdere, Gümüldür, Yeniköy, Menderes, Havalimanı Kavşağı, Kısıkköy, Yeşilköy, Karaağaç, Nazarköy ve Kemalpaşa istikametinden Spil Dağı’na ulaşılacağı için belirtilen istikamette de İzmirlilerin trafik düzenlemelerine dikkat etmeleri istendi. 27 Nisan’daki İzmir etabının ardından İstanbul’a uzanacak 8 etaplık dev organizasyonu ile Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan 59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu parkuru şu şekilde olacak:

1.Etap: Antalya-Antalya (21 Nisan, 2024- Pazar)

2.Etap: Kemer-Kaş (Kalkan) (22 Nisan, 2024)

3.Etap: Fethiye-Marmaris (23 Nisan, 2024)

4.Etap: Marmaris-Bodrum (24 Nisan, 2024)

5.Etap: Bodrum-Kuşadası (25 Nisan, 2024)

6.Etap: Kuşadası-Manisa (Spil Dağı) (26 Nisan, 2024)

7.Etap: İzmir-İzmir (27 Nisan, 2024)

8.Etap: İstanbul-İstanbul (28 Nisan, 2024- Pazar)

59.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun resmi sosyal medya hesapları ve web sitesinden güncel içerikler ile üst düzey mücadelenin heyecanı takip edilebilecek.

TUR 2024 Resmi Hesapları:

Web Sitesi: www.tourofturkiye.org.tr

Instagram: instagram.com/tour_of_turkiye/

X- Twitter: twitter.com/tourofturkiye

facebook.com/tourofturkiye

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.