Bakan Işıkhan, Ek Ödemelerin Başladığını Duyurdu

Bakan Işıkhan, Ek Ödemelerin Başladığını Duyurdu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, devlet ve bağlı kuruluşlarda çalışan işçilere yönelik ek ödemelerin başladığını açıkladı. Bu ödemeler, 6772 sayılı Kanun kapsamında yapılıyor.

Devlet ve bağlı kuruluşlarda çalışan işçilere ilave tediye yapılmasını düzenleyen 6772 sayılı Kanun kapsamındaki kurumlarda görev yapan işçilere ait ek ödeme tarihleri, Cumhurbaşkanı Kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak belirlenmişti.

Bu kapsamda, kamu işçilerine 2024 yılında verilecek ilave tediye ödemelerinin ilk yarısı bugün itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı. Ayrıca ilave tediye ödemelerinin ikinci yarısı ise 5 Nisan tarihinde yapılacak.

BAKAN IŞIKHAN AÇIKLADI

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre devlet ve bağlı kurumlarda çalışan işçilerimizin ilave tediye ödemelerinin birinci yarısı bugün itibarıyla hesaplara yatırılmaya başlandı."

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir