7.608 TL Destek Hesaplara Yatırıldı!

7.608 TL Destek Hesaplara Yatırıldı!
Ramazan Bayramı öncesinde yapılacak ödemelerle ilgili sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Seçim sürecinin ardından vatandaşların merakla beklediği bayram desteği ödemeleri de netleşmeye başladı.

Seçim atmosferinin sona ermesiyle birlikte bayram desteği ödemeleri yakından takip ediliyor. Ödeme bekleyen gruplardan biri de evde bakım maaşı alan vatandaşlar oldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay milyonlarca haneye düzenli olarak ödenen sosyal yardım ödemeleri arasında evde bakım maaşı da yer alıyor. Nisan 2024 sosyal yardım ödemeleri ile ilgili son dakika müjdesi az önce duyuruldu. Evde bakım maaşı alanlar için 7.608 TL ödeme için tarihler belli oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın her ay milyonlarca kişiye düzenli olarak sağladığı sosyal yardım ödemelerinde yeni gelişmeler yakından takip ediliyor. 2024 nisan ayı sosyal yardım ödemelerinin öne çekilip çekilmeyeceği merak ediliyordu. Ramazan Bayramı öncesinde sosyal destek ödemelerini alarak rahat bir nefes almak isteyen vatandaşlar için müjdeli haber az önce geldi. Evde bakım maaşı alanlara sürpriz duyuru yapıldı. T.C kimlik numarası sonuna göre ödemeler hesaplara yazmaya başlıyor. O kişiler Bayram öncesi ödemelerini alacak.

Evde bakım maaşı almak için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen bazı şartları taşımak gerekiyor. Bu şartlar arasında en önemlilerinden biri hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması. Buna ek olarak bakıma muhtaç vatandaşın tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporunu ibraz etmesi gerekiyor. Şartlara uygun olanlar evde bakım maaşı için başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla yapabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir