Alanya'daki gezi treni uygulaması kaldırılıyor

Alanya'daki gezi treni uygulaması kaldırılıyor
İlçe merkezi üzerinde belirlenen rotada faaliyet gösteren gezi treni her ne kadar nostaljik bir görüntü yaratsa da esnaf tarafından birçok kez kaldırılması yönünde taleplerle karşı karşıya kalmıştı. En nihayetinde kaldırılacağı yönünde yetkili ağızlardan açıklamalar geldi.

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya tarafından ilçe merkezinde faaliyet gösteren gezi treninin kaldırılacağı bilgisi verilmiştir.

Söz konusu uygulamayla ilgili olarak Ali Akkaya "“Alanya’mızdaki yasal olmayan gezi treni ile ilgili müjdeyi aldık. İnşallah bu defa bu işin sonunu getireceğiz. Alanya Şoförler Odası’nın yazılı talebi üzerine yasaya uygun olmayan gezi treni kaldırılacak. Önümüzdeki UKOME Genel Kurulu’nda karar çıkacaktır. Bundan önce bulunduğumuz talepler Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin gezi treninin kaldırılması yönündeki yazısına rağmen ortada kaldı. En sonunda genel kurul kararı ile gezi treni ortadan kaldırılacak." dedi.

İlçe merkezinde trafiği olumsuz etkileyen ve yaz aylarında şoförlere zor zamanlar yaşatan gezi treni sezon başlamadan kaldırılacak.

Alanya Medya / ÖZEL HABER