Tutuksuz girdi, tutuklanarak çıktı

Tutuksuz girdi, tutuklanarak çıktı
Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde önceki gün ilk duruşmada Uyuşturucu suçundan tutuksuz yargılanan 1 kişi mahkeme heyetince 'Kaçma İhtimali ve adli kontrol uygulamasından sonuçsuz kalacağının anlaşılması üzerine duruşmada sanık, uyuşturucu suçundan tutuklanarak Alanya L. Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama suçundan tutuklu yargılanan Ekrem E, Emre S, ve tutuksuz yargılanan Bilal B, duruşmada Avukatlarıyla hazır bulundular.

SANIK EKREM 'ÇOK PİŞMANIM BEN BU MADDEYİ SADECE KULLANIRIM'

Duruşmada tutuklu yargılanan sanık Ekrem E. savunmasında 'Böyle bir olay yaşadığım için çok pişmanım ben bu maddeyi sadece kullanırım asla ticaretini yapmadım'dedi.

SANIK EMRE 'BU İŞTEN BİR KURUŞ BİR KARIM OLMAMIŞTIR'

Duruşmada tutuklu yargılanan sanık Emre S. savunmasında' Sezgin ile kafede çalıştığım için bir abi vasıtasıyla tanıştım. Kendisiyle sık sık sohbet ederdik bir birimize maddi manevi destek olurduk kendisi şeker hastası olduğu için benden ona esrar maddesi almammı istedi para verdi Bilalî daha önce bir kafede birlikte çalıştığımızdan tanırım bu işten bir kuruş karım olmamıştır' dedi.

SANIK BİLAL 'SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM'

Duruşmada tutuksuz yargılanan Bilal B. savunmasında' Suçlamayı kabul etmiyorum. Emre'nin beyanları çelişkilidir. Aşamalarda olayı farklı anlatmış. ben 6 yıldır aynı yerde çalışıyorum. suçsuz olduğum için beratimi talep ederim' dedi.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ

Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti: Tutuklu sanıklar; Ekrem E, ve Emre S, tutukluluk hallerine devamına sanıklardan Bilal B,'nın üzerine atılı suçun niteliği ve CMK 100-3 maddesinden  sayılan suçlardan oluşu, suçun nitelikli ile suçun sanık tarafından işlendiği yönünde kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olgular, sanığa verilmiş olan ceza miktarı gözönüne alınarak kaçma ihtimali bulunan sanıkla ilgili olarak adli kontrol uygulamasının sonuçsuz kalaçağı anlaşıldığından sanığın CMK 100 maddesi gereğince tutuklanmasına mahkemenin 09 EKİM 2019 tarihine ertelenmesine karar verildi.

Duruşmaya tutuklu olarak götürülen Ekrem E. ve Emre S. tutuklu bulundukları cezaevine gönderilirken mahkemeye tutuksuz olarak gelen Bilal B, duruşmada tutuklanarak polis nezaretinde Alanya L. Tipi Kapalı cezaevine götürüldü.

OLAĞIN GEÇMİŞİ

22 Mart Tarihinde Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri'Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama'ya yönelik yaptıkları operasyonda Uyuşturucu Madde Sattıkları iddia edilen 16 şüpheli ile birlikte  Bilal.B, Emre S. ve Ekrem E. yakalanarak gözaltına alındıktan sonra 25 Mart günü sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir