Rektör Ünal, Kazak öğrencileri ağırladı

Rektör Ünal,  Kazak öğrencileri ağırladı
Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi Öğrencileri, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a Teşekkür Ziyaretinde Bulundu.

Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi öğrencileri, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette öğrencilere; Astana Tıp Üniversitesi’nde Genel Cerrah Kuspayev Erzhan Nurgaliyevich, Tıp Fakültesi öğrencileri Kakhkharova Dilnoza ve Shakhmuratova Gaukhar ile birlikte Türk Ocakları Antalya Şube Başkanı Abdullah Uysal da eşlik etti.

Kazakistan Astana Tıp Üniversitesi öğrencileri, Rektör Prof.Dr. Ünal’a Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde staj imkanı tanınmasından dolayı teşekkür ederek Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin başarılı çalışmalarından ve tecrübelerinden yararlanmanın kendilerine önemli katkılar sağladığını ve staja önümüzdeki dönemlerde de devam etmek istediklerini ifade ettiler.

Prof.Dr. Ünal, “Bu dönem 60 Kazak öğrencimiz tıp fakültemizde staj yaptı. İki üniversite arasındaki iş birliğinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini arzu ediyoruz. İki ülke arasındaki iş birliği her anlamda büyük katkılar sağlıyor. Bu iş birliklerimizin artmasını diliyorum.” diye konuştu.

Ziyaret sonunda öğrenciler Prof.Dr. Ünal’a, düğün ve bayramlarda saygı duyulan kişilere hediye ettikleri Shapan isimli Kazakistan’ın yöresel kıyafetini takdim etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir