POYD Başkanı Atmaca’dan tanıtım ve geliştirme ajansı açıklaması

POYD Başkanı Atmaca’dan tanıtım ve geliştirme ajansı açıklaması
Ülkay Atmaca,türkiye Turizm Tanıtım Ve Geliştirme Ajansı'yla İlgili, "tek Çati Altında Yapılacak Tanıtım, Önce Ülke, Sonra Şehir Ve Sonra Da Belde Tanıtımının Tek Yerden Profesyoneller Tarafından Yapılacak Olması Önemli Bir Adım."dedi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’yla ilgili olarak, "Tek çatı altında yapılacak tanıtım, önce ülke, sonra şehir ve sonra da belde tanıtımının tek yerden profesyoneller tarafından yapılacak olması önemli bir adım" dedi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, geçtiğimiz hafta içerisinde Ankara’da gerçekleştirdikleri Turizm Bakanlığı ziyaretini değerlendirdi. Atmaca, POYD olarak ekim ayında hayata geçecek olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı içerisinde yer alan danışma kurulunda yer almak istediklerini Bakan Mehmet Ersoy’a ilettiklerini söyledi.

Ziyarette ana konunun Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı olduğunu dile getiren POYD Başkanı Ülkay Atmaca, ajans tarafından gerçekleştirilecek ve tek çatı altında yapılacak tanıtımın fayda sağlayacağına inandıklarını söyledi. Ülkay Atmaca, “POYD olarak geçtiğimiz hafta Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’u, Volkan Yorulmaz ve Bekir Akkaş ile birlikte Ankara’da ziyaret ettik. Son dönem gündemde olan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme ajansı ile detaylı bilgileri kendisinden aldık. Çok mantıklı geldi ve ikna olduk. Yılladır tek çatı altına destinasyon tanıtımı yapılmasını konusu konuşuyoruz. bu oluşum çok doğru bir fikir. Kamuoyunda bazı soru işaretleri var ama yapılan açıklamalar ile bunun da ortadan kalktığını düşünüyorum. Tek çatı altında yapılacak tanıtımın, önce ülke, sonra şehir ve sonra da belde tanıtımının tek yerden profesyoneller tarafından yapılacak olması önemli bir adım. Özellikle icra, yönetim ve danışma kurulunun altında yer alan tüm kadroların mutlaka sektörde önemli işler başarmış profesyonellerden oluşacağını söyledi. Bu bizi daha da rahatlattı. Şu anda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’na baktığımızda turizm sektöründe olması gereken bütün paydaşlar yer alıyor. Ekim ayında hayata geçirilmesi ile beraber çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bakanımıza 28 yıllık POYD’un ajansın içerisinde mutlaka danışma kurulunda yer almak istediğimizi ilettik” dedi.

Atmaca, yapılan görüşmede ajansın dışında başta BETUYAB ile birlikte turizm bakanlığının yaptığı alt yapı çalışmaları hakkında da bilgi alışverişinde bulunduklarını da sözlerine ekledi.